Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele po raz drugi jako Niedzielę Słowa Bożego, poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
 2. Caritas Archidiecezji Lubelskiej w dniu dzisiejszym zbiera ofiary do puszek przed kościołami naszej archidiecezji na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek.
 3. Jutro w poniedziałek 25 stycznia będziemy obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. 27 stycznia przypada 20 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W naszej parafii rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie. Spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Zainteresowanych zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę 31 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Niedzieli m.in. Co na temat eutanazji i rozwodów mówi Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam?, Sposób na wirusa, Czy media zawładnęły światem?, Gimnastyka umysłu oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania.
 8. Informacje dotyczące w tym roku wizyty duszpasterskiej, zwanej również kolędą. W związku z obecną sytuacją w świecie wywołaną pandemią koronawirusa co spowodowało, że nie będzie tradycyjnego przyjścia kapłanów do naszych mieszkań, od domu do domu, jak było w minionych latach, spotkanie kolędowe z parafianami wyjątkowo w tym roku, ma następujący przebieg. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, do przyjścia na spotkanie kolędowe do KAPLICY, wg zaplanowanego porządku w dniach od 18 stycznia do 1 lutego. Spotkanie rozpoczynają się o godz. 17.00 Mszą świętą specjalnie dedykowaną w tym dniu naszym mieszkańcom pochodzącym z wyznaczonych ulic wg grafiku. W czasie Mszy świętej modlimy się o Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Słuchamy słowa Bożego, odmawiamy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz zabieramy ze sobą przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu święcimy nasze mieszkania. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść  w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 18 stycznia,  a 1 lutego br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w kancelarii parafialnej, czy bezpośrednio na konto parafialne. W tym roku ofiary z kolędy przeznaczamy na wykonanie dachu naszego kościoła. Są również możliwe wizyty indywidualne na zaproszenie parafian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl 
 9. W niedzielę 7 lutego po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 18, a po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 21, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
 10. Dzisiaj nasz chór „Stella Maris” śpiewa w Archikatedrze Lubelskiej na Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Fałkowska – Gwardak, lat 99 z ul. Rayskiego, śp. Urszula Madejska, lat 76 z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 27 stycznia, godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Agnieszka Głowala, lat 68 z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w czwartek 28 stycznia, godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

                            Parafia Rzymskokatolicka

Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

Wizyta Duszpasterska – Spotkanie Kolędowe – Styczeń 2021 r.

KAPLICA godz. 17.00

 

Dzień Ulica
 

25 stycznia 2021r.

Poniedziałek

 

ul. Legionowa

ul. Bieczyńskiego

ul. Czysta

ul. Wieniawska

 26 stycznia 2021r.

Wtorek

    

     

 ul. Skautów

ul. Księżycowa

 27 stycznia 2021r.

Środa

    

    

ul. Junoszy

 

 28 stycznia 2021r.

Czwartek

      

 

ul. Przy Stawie

ul. Ogródkowa

29 stycznia 2021r.

Piątek

 ul. Ćwiklińska

ul. Poniatowskiego

ul. Zuchów

30 stycznia 2021r.

Sobota

                ul. Popiełuszki

 

31 stycznia 2021r.

Niedziela

          

…………………………………………………………………………

1 luty 2021r.          Poniedziałek Spotkanie dodatkowe, dla tych, którzy nie  mogli przyjść w wyznaczonym czasie.