Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

24 stycznia 2021

1. Dzisiaj trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele po raz drugi jako Niedzielę Słowa Bożego, poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. Caritas Archidiecezji Lubelskiej w dniu dzisiejszym zbiera ofiary do puszek przed kościołami naszej archidiecezji na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek.
  3. Jutro w poniedziałek 25 stycznia będziemy obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
  4. 27 stycznia przypada 20 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W naszej parafii rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie. Spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Zainteresowanych zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę 31 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Niedzieli m.in. Co na temat eutanazji i rozwodów mówi Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam?, Sposób na wirusa, Czy media zawładnęły światem?, Gimnastyka umysłu oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania.
  8. Informacje dotyczące w tym roku wizyty duszpasterskiej, zwanej również kolędą. W związku z obecną sytuacją w świecie wywołaną pandemią koronawirusa co spowodowało, że nie będzie tradycyjnego przyjścia kapłanów do naszych mieszkań, od domu do domu, jak było w minionych latach, spotkanie kolędowe z parafianami wyjątkowo w tym roku, ma następujący przebieg. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, do przyjścia na spotkanie kolędowe do KAPLICY, wg zaplanowanego porządku w dniach od 18 stycznia do 1 lutego. Spotkanie rozpoczynają się o godz. 17.00 Mszą świętą specjalnie dedykowaną w tym dniu naszym mieszkańcom pochodzącym z wyznaczonych ulic wg grafiku. W czasie Mszy świętej modlimy się o Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Słuchamy słowa Bożego, odmawiamy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz zabieramy ze sobą przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu święcimy nasze mieszkania. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść  w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 18 stycznia,  a 1 lutego br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w kancelarii parafialnej, czy bezpośrednio na konto parafialne. W tym roku ofiary z kolędy przeznaczamy na wykonanie dachu naszego kościoła. Są również możliwe wizyty indywidualne na zaproszenie parafian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  9. W niedzielę 7 lutego po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 18, a po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 21, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  10. Dzisiaj nasz chór „Stella Maris” śpiewa w Archikatedrze Lubelskiej na Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Fałkowska – Gwardak, lat 99 z ul. Rayskiego, śp. Urszula Madejska, lat 76 z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 27 stycznia, godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Agnieszka Głowala, lat 68 z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w czwartek 28 stycznia, godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

Wizyta Duszpasterska – Spotkanie Kolędowe – Styczeń 2021 r.

KAPLICA godz. 17.00

ul. Popiełuszki

31 stycznia 2021r.

…………………………………………………………………………

1 luty 2021r.          Poniedziałek Spotkanie dodatkowe, dla tych, którzy nie  mogli przyjść w wyznaczonym czasie.