Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020 r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 października 2020

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele kończy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. świętopietrze.
  4. W środę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  5. Za tydzień w niedzielę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  6. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.
  7. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w Uroczystością Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na cały listopad.  Penitencjaria Apostolska rozszerzyła bowiem odpust zupełny w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad br.
  8. Zachęcam wszystkich w tych dniach, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zwłaszcza, że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.
  9. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy przy drzwiach głównych znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  10. W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
  11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 listopada 2020 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy niedzielę. Koszt: 75 zł.  Zapisy w zakrystii  już na drugi autokar. Najprawdopodobniej z racji obecnej sytuacji pandemicznej, pielgrzymkę będziemy musieli przesunąć na późniejszy termin.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 200 i 500 zł., z ul. Puławskiej 100, 150, 200 i 1000 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Ogródkowej 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alicja Kuzdralińska, lat 91, z ul. Puławskiej, śp. Teresa Anna Kulik, lat 83 z ul. Legionowej, śp. Janina Roszkowska, lat 90 z ul. Głowackiego, pogrzeb w poniedziałek 26 października godz. 14.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.