Ogłoszenia Duszpasterskie 26.07.2020 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 lipca 2020

1. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  3. W niedzielę 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.15.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Puławskiej 100 i 100 zł., z ul. Skautów 50 zł., z ul. Legionowej 200 i 500 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., z ul. Ogródkowej 100 zł., z ul. Popiełuszki 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  6. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2020 r. Zapisy  są możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.Wpłaty tylko do jutra 27 lipca włącznie.
  7. Wszystkim chłopcom i dorosłym mężczyznom, którzy w tym tygodniu przewozili piasek taczkami pod wieżę kościoła, serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Feliksa Danuta Światłowska, lat 76, z ul. Puławskiej, śp. Danuta Maria Guzowska – Sadura, lat 83, z ul. Ogródkowej, śp. Lucyna Adamczuk, lat 99, z ul. Legionowej, śp. Krzysztof Jakub Dulniak, lat 67, z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 27 lipca o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….