Ogłoszenia Duszpasterskie 01.01.2021 r.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2021

1. Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2021. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.
  2. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka o dar pokoju na świecie.
  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
  4. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 15.30, Msza święte o godz. 16.00. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych od godz. 16.30, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.
  5. W minionym roku 2021 w naszej parafii sakrament Chrztu Świętego przyjęło 44 osoby, do I Komunii Świętej przystąpiło 75 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 33 osoby, 4 pary  zawarło sakramentalny związek małżeński, pożegnaliśmy 111 osób, które odeszły do Pana.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  7. U progu nowego roku kalendarzowego 2021 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.   Szczęść Boże wszystkim naszym parafianom i gościom na Nowy 2021 rok. Wasi Duszpasterze.