Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 sierpnia 2021

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Maria Kolbe.
  3. 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  4. W poniedziałek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  5. W środę 4 sierpnia po Mszy świętej o godz. 6.00 w Archikatedrze Lubelskiej wyruszy 43. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Wpłaty tylko do dzisiaj.
  6. W piątek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października 2021 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej i na stronie parafialnej.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 400, 400, 500 zł., z ul. Puławskiej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  13. SMAL
    W dniach 19-22 sierpnia 2021Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już IX edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL.
    Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMAL będą obecni dominikanin o. Tomasz Nowak i zespół „NiemaGotu” oraz twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.Czas trwania całego wydarzenia to 4 dni. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne dni z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Całość wydarzenia odbywać się będzie zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego. Szczegóły na https://smal.lublin.pl/zapisz-sie/ oraz na plakatach i broszurach, które zostaną dostarczone wraz z gazetami. Wszelkich informacji udziela ks. Emil Mazur – tel. 500517717, dyrektor Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskie.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimiera Bernat, lat 90, z ul. Puławskiej, śp. Wanda Władysława Podkościelna, lat 77, z ul. Popiełuszki, pogrzeb we wtorek 3 sierpnia o godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Marek Kępa, lat 58, z ul. Skautów, pogrzeb po niedzieli w Czemiernikach. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….