Ogłoszenia 01.09.2019 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2019

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci i młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.
  2. Wakacje, dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  3. W poniedziałek 2 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. g.  8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 2;   g. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego;  g.10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Liceum Ogólnokształcącego, im. Kazimierza Wielkiego.
  4. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00, w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00,  10.30,  12.00,  16.00  i 18.00, w święta w dni robocze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. We wtorek 3 września o godz. 16.00 spotkanie KATECHETÓW, a po Mszy święta Katecheza Biblijna.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej.
  7. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla dzieci pierwszo piątkowa o godz. 16.30. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30.  Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  9. W sobotę 7 września o godz. 19.00 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę do salki za zakrystią.
  10. W niedzielę, 8 września, będziemy obchodzić jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  11. W przyszłą niedzielę 9 września zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  12. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli, będziemy modlić się z Wami na rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego 2019/2020.
  13. W dniu dzisiejszym trwają uroczystości w Wąwolnicy z okazji 41 rocznicy koronacji Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.
  14. Jak pewno wiemy w nocy z piątku na sobotę spłoną dach Domu Pomocy Społecznej, im Matki Teresy z Kalkuty. Mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani i przewiezieni do innych Domów Pomocy Społecznej na terenie Lublina i poza Lublin. Już od wczoraj tj. soboty 31 sierpnia i dzisiaj przez całą niedzielę 1 września jest zorganizowana zbiórka dla poszkodowanych, która będzie trwała do g. 19.00 na placu przed naszym kościołem. Prosimy aby przynosić dla osób dorosłych: dobre czyste ubrania, pościel, koce, ręcznik oraz środki higieny osobistej jak: szczoteczki do zębów, pasty, szampony, żele, płyny do mycia.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marek Rzepiński, lat 72 z al. Racławickich, śp. Irena Zbyszyńska, lat 88 z ul. Ogródkowej, pogrzeb we wtorek 3 września, godz. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Helena Lipert, lat 91 z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb w środę 4 września, godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”