Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

01 października 2023

1. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą chcemy trwać na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam! W sobotę 7 października  wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapisania się do Kółek Różańcowych, które również  modlą się za dzieci. Szczegóły w sobotę o godz. 16.30 na spotkaniu Kółek Różańcowych. Raz jeszcze serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
  2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – Misje.
  3. We wtorek 04.10. 2022 r. na godz. 18.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejne spotkanie.
  4. W środę 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta i dziesiątek różańca, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, zaraz po niej pierwszo piątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
  6. W niedziele 8 października o g. 15.00 w Kościele Rektoralnym KUL Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.
  7. W przyszłą niedzielę 8 października zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  8. Zapraszamy dorosłych do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 18.00 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  9. W X edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 naszego miasta, zachęcamy do głosowania na projekt nr D – 30. Dotyczy remontu ulicy M. Ćwiklińskiej. Głosować można elektronicznie: lublin.eu/budzetobywatelski lub w formie papierowej w fili Miejskiej Biblioteki Miejskie przy ul. Zuchów 2, Al. Racławickich 22, w biurze obsługi mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 lub innych punktach zapisanych na tablicy ogłoszeń. Głosowanie trwa do 10 października 2023 r. Potrzeba poparcia około 10000 głosów. Raz jeszcze zachęcamy do oddania głosów mieszkańców naszej dzielnicy.
  10. W czwartek 5 października na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych do powstającej w naszej parafii grupy dziecięcej, którą prowadzi S. Bożymira.
  11. W piątek 6 października na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie młodzież z klas VIII oraz młodzież z szkół średnich na spotkanie grupy młodzieżowej. Prowadzącym i opiekunem jest ks. Grzegorz Opoka.
  12. W piątek 6 października zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę świętą, a po niej na modlitwę uwielbienia i uzdrowienia z gośćmy z Włoch. Zapraszamy.
  13. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 października 2023 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 95 zł.
  14. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI  EPISKOPATU POLSKI O MODLITWĘ  W INTENCJI PIERWSZEJ SESJI XVI ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA  OGÓLNEGO  SYNODU
    Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu.
    Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji.
    Proszę również, aby we wszystkich sanktuariach w naszej ojczyźnie, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, za przyczyną świętych modlić się o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego.
    Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.

+Stanisław Gądecki
    Arcybiskup Metropolita Poznański
    Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Losservatore Romano. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 300 zł., z ul. Puławskiej 500 zł. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337