Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 

02  czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kaplicą na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. W sobotę – rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.40 będziemy sprawowali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego, śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i odmawiamy dziesiątek Różańca Świętego w intencji pokoju na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 3. Doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę 09 czerwca. W tym dniu o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Będziemy dziękować Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii. Będzie to również dzień wizytacji naszej parafii przez ks. Abp Stanisława Budzika. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W przeddzień odpustu parafialnego w sobotę 8 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym w intencji zmarłych z naszej parafii oraz z naszych rodzin, który rozpoczniemy o godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Grupa Kwestarzy. Bóg zapłać za zbiórkę i złożone ofiary na ten cel. 
 6. We wtorek o godz. 16.15 spotkanie wszystkich katechetów.
 7. W czwartek 6 czerwca, przypada 13 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Na Mszach świętych błogosławieństwo relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy. Strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się  po Mszy Świętej o g.18.00. W tym miejscu dziękujemy za przygotowanie przez Pana Henryka Szabałę i byłych członków Rady Duszpasterskiej, obecną Radę Duszpasterską, Legion Maryi i Kółka Różańcowe pięknych 4 ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała, przedstawicielom Ruchu Mężczyzn Św. Józefa dziękujemy za niesienie baldachimu oraz wszystkim za udział w procesji. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy o zrobienie 4 ołtarzy na placu przy kościele przez te same wspólnoty. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I Komunijne i od pierwszej rocznicy I Komunii Świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich zapraszamy na procesję kończącą oktawę Bożego Ciała.
 9. W piątek 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00 Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.
 10. W piątek 7 czerwca b.r. zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila Chomontowskiego oraz Jego brata bliźniaka Daniela Chomontowskiego z okazji 21 rocznicy święceń kapłańskich.
 11. W sobotę 8 czerwca obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30.
 13. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.  Umiłowani w Chrystusie Panu! Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”. W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach. Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych. Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie. Z modlitwą i błogosławieństwem Wasz biskup Stanisław
 14. Na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom. Na placu przed kościołem stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp., które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielonej.
 15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz nowego pisma Niedzieli – kwartalnika Magazyn – Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna w cenie 15 zł.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 100 zł., Kółka Różańcowe m-c czerwiec 3700 zł., z ul. Przy Stawie 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
 17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz nowego pisma Niedzieli – kwartalnika Magazyn – Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna w cenie 15 zł.  
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Stefańska, lat 91 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 3 czerwca o g. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej.  Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.