Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 października 2022

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam! W piątek 7 października wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.
  2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – Misje.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta i dziesiątek różańca, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00.
  4. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  5. We wtorek 04.10. 2022 r. na godz. 18.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejne spotkanie.
  6. W niedziele 9 października przypada 84 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez jego wstawiennictwo.
  7. W niedziele 9 października o g. 13.45 w Kościele Rektoralnym KUL Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.
  8. W przyszłą niedzielę 9 października zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  9. Zapraszamy dorosłych do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy w godz. 18.00 – 20.00 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  10. Zachęcamy do głosowania na projekt nr O – – 62 „Sport w Centrum Miasta” w IX edycji Budżetu Obywatelskiego 2023 naszego miasta. Dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni zewnętrznej na terenie Zespołu Szkól Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego. Elektronicznie: lublin.eu/budzetobywatelski lub w formie papierowej w fili Miejskiej Biblioteki  przy ul. Zuchów 2, Al. Racławickich 22, w biurze obsługi mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 lub innych punktach zapisanych na tablicy ogłoszeń. Głosowanie trwa od 23 września do 10 października 2022 r. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 08 października 2022 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 90 zł. Zajedziemy również do sanktuarium w Gidlach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  12. Żłobek Szczęśliwych Maluchów prowadzi zapisy dzieci od 5 miesiąca do 3 lat na nowy rok szkolny od października. Posiadamy jeszcze wolne miejsca w placówkach przy ul. Wielkiej, ul. Wołodyjowskiego i ul. Różanej. Szczegóły dostępne na stronie internetowej www.szczesliwymaluch.pl Serdecznie zapraszamy!
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci i L’osservatore Romano.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150, 500 i 8000 zł., z ul. Popiełuszki 3000 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 3700 zł. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Pasternak, lat 66 z ul. Junoszy. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”