Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021 r.

03 stycznia 2021

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. W środę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2021, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia do puszek przed kaplicą będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za złożone ofiary dziękujemy.
  4. Orszak Trzech Króli w tym roku w Lublinie. Z uwagi na pandemię Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży podjęło decyzję o zmianie formuły Orszaku z radosnego przemarszu, na grę miejską. Będzie się ona składała, jak informują organizatorzy, z dwunastu stacji nawiązujących do wydarzeń biblijnych, przy których, uczestnicy będą mogli brać udział w związanych z nimi, konkurencjach. Całe wydarzenie w Lublinie rozpocznie się w archikatedrze o  godz. 10.00 Mszą świętą, pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika. Następnie uczestnicy zgłoszą się do rejestracji, by otrzymać regulamin wydarzenia oraz mapy i zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Sama gra miejska może rozpocząć się w dowolnym momencie od godz. 11.00 do 13.00. Z powodu obostrzeń grupy będą maksymalnie pięcioosobowe. Każda z drużyn będzie przechodziła trasę w swoim tempie i w dowolnie wybranej kolejności punktów.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca 7 stycznia będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa  od godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę 10 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Na Mszę świętą przynieśmy świece chrzcielne.
  7. Za tydzień 10 stycznia w II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. O przeprowadzenie zbiórki prosimy grupę kwestarzy z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę, na nasz kościół.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  9. Informacja w sprawie pogrzebów na Majdanku. W związku z lawinowo wzrastającą liczbą zmarłych i czasowym zatorem jaki powstał w kaplicy pogrzebowej na Majdanku, gdzie oczekiwanie na termin pogrzebu bardzo się wydłużył, zwracamy się z prośbą, by Msze święte pogrzebowe odbywały się w parafii zmarłego. To pomoże skrócić terminy pogrzebów.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Dziedzic, lat 58 z al. Racławickich, pogrzeb we wtorek 5 stycznia o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku, śp. Mieczysław Szpryngiel, lat 77, ze Snopkowa, pogrzeb we wtorek 5 stycznia o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Jadwiga Jonkis, lat 92 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w czwartek 7 stycznia o godz. 9.00, cmentarz na Majdanku, śp. Donata Korzeniowska, lat 91 z ul. Czechowskiej, pogrzeb w poniedziałek 11 stycznia o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku.  Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..”