Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2022 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 lipca 2022

1. Dziś 14. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i modlitwie w kościele.
  2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  3. Dzisiaj 3 lipca, jak co roku, zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Archikatedry z racji 73 rocznicy Cudu Lubelskiego/ Łzy Matki Bożej na obrazie/. Wyjście z placu przed kościołem o godz. 18.00. O 19.00 uroczysta Msza święta przed archikatedrą, a później procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej. Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej. Uroczystościom będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za 25 lat posługi proboszcza Archikatedry, Ks. Prałata Adama Lewandowskiego.
  4. W środę 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, adoracja od godz. 17.00. Ofiarujmy ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę 10 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 44. Pieszej Pielgrzymce Na Jasną Górę w dniach 3 – 14 sierpnia 2022 r. W drodze na Jasną Górę przyświecać będzie hasło „Drogowskazy Wiary”. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia z placu przy Archikatedrze Lubelskiej po Mszy świętej o godz. 8.30. Zapisy w dniach 1- 25 lipca. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl – Serdecznie zapraszamy.
  8. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na budowę kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne 90, 90 i 150 zł., z al. Racławickich 50 zł., zł., Pani Urszula 100 euro, Kółka Różańcowe m- c lipiec 3300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Leon Szostakiewicz, lat 79 z ul. Przy Stawie, śp. Teofila Grabias, lat 94 z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 6 lipca o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….