Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 października 2021

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam! W czwartek 7 października wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na dach naszego kościoła. Ofiary zbiera Legion Maryi. Za złożone ofiar i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej.
  4. W sobotę 9 października przypada 83 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy na Mszę święta przez Jego wstawiennictwo o godz. 18.00. Zapraszamy również do oglądania wystawy zawieszonej na płocie Jemu poświęconej.
  5. W niedzielę 10 października przypada 16 rocznica Nawiedzania Matki Bożej Częstochowskiej w kopi Jasnogórskiego obrazu – naszej parafii. W sobotę 9 października, po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie kontynuacja całego Różańca do godz. 21.00, do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy.
  6. 16 października, przypada 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszłą niedziela, 10 października, w naszej ojczyźnie będzie już 21 Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się „. Tego dnia swoimi ofiarami składanymi do puszek przed kaplicą wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
  7. Również za tydzień w niedzielę 10 października z racji Dnia Papieskiego przed kościołem będą do nabycia kremówki papieskie przywiezione z Wadowic. Każda kremówka będzie już firmowo zapakowana.
  8. Jutro 4 października po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2022 roku, w czwartek 7 października po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie grupy II.
  9. Dorosłych zapraszamy do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent – Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 17.30 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie, na tablicy ogłoszeń.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150, 200 i 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., Julia z okazji 18 urodzin 100 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 3000 zł. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aleksandra Góralska Dominko, lat 90 z ul. Wieniawskiej, pogrzeb odbył się w naszej kaplicy w sobotę, złożenie urny z prochami będzie we wtorek 5 października o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”