Ogłoszenia Duszpasterskie 04.02.2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

4 lutego 2024

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. W przyszłą niedzielę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych, osamotnionych. W tym dniu w niedzielę 11 lutego będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej kaplicy.
  4. W przyszłą II niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę, serdeczne Bóg zapłać.
  5. W przyszła niedzielę 11 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy świętej na wspólne uwielbienie Boga razem ze wspólnotą charyzmatyczno – ewangelizacyjną „ Drogocenna Perła”, formująca się przy Apostolskim Ruchu Wiary.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy wczoraj pomogli w rozebraniu choinek, dekoracji bożonarodzeniowych i za prządki w kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 10 – 19 kwietnia 2024 r. Po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Prosimy by się już zapisywać. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakatach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  8. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie po feriach zimowych we wtorek 13.02.2024r. o godz. 18.40.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 5000 zł., z ul. Puławskiej 100 i 500 zł., z ul. Junoszy 100 zł., Kółka Różańcowe m-c luty 3400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Bojarska, lat 93, z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 6 lutego godz. 11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”