Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

04  czerwca 2023

1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Najświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Najświętszej Trójcy.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kaplicą na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy młodzież ze wspólnoty neokatechumenalnej z Poczekajki, która przez całą niedzielę posługuję jako diakonia muzyczna i zbiera po Mszach świętych ofiary do puszki przed kościołem na wyjazd młodzieży na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Lizbonie.
  4. We wtorek, 6 czerwca, przypada 12 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Na Mszach świętych błogosławieństwo relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
  5. W środę 7 czerwca b.r. zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila Chomontowskiego oraz Jego brata bliźniaka Daniela Chomontowskiego z okazji 20 rocznicy święceń kapłańskich.
  6. W czwartek 08 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii będą o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy świętej o g.10.30, czyli ok. g.11.30 rozpocznie się procesja Bożego Ciała po terenie naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie trasą ulicami Popiełuszki, Poniatowskiego, al. Racławickie, Głowackiego, Popiełuszki. Pierwszy ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 16 proszę o zrobienie byłego przewodniczącego Rady Duszpasterskiej Pana Henryka Szabałę wraz z byłymi członkami Rady Duszpasterskiej, drugi ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 6 – proszę o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz na wysokości posesji przy ul. Głowackiego 4, skrzyżowanie z ul. Księżycową – proszę o zrobienie Radę Duszpasterską, czwarty ołtarz przy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Popiełuszki – proszę o zrobienie Kółka Różańcowe. Ruch Mężczyzn Św. Józefa zapraszamy do niesienia baldachimu. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I Komunijne i od pierwszej rocznicy I Komunii Świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich zapraszamy na procesję Bożego Ciała.
  7. W Archikatedrze Lubelskiej w Boże Ciało Msza święta na placu przed Archikatedrą i procesja eucharystyczna rozpoczną się o godz. 10.00. Natomiast Koncert Chwały rozpocznie się na placu przed Archikatedrą o godz. 20.00.
  8. W sobotę 10 czerwca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza Grzegorza Opoki z okazji 23 rocznicy święceń kapłańskich.
  9. Doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala w tym roku będziemy obchodzili za dwa tygodnie w niedzielę 18 czerwca. W tym dniu ulegną zmianie godziny Mszy świętych. Msza święta z godz. 10.30 przesunięta zostaje na godz. 11.00, a Msza święta z godz.12.00 zostaje przeniesiona również na godz. 11.00. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Artura Mizińskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  10. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Grupa Kwestarzy. Bóg zapłać za zbiórkę i złożone ofiary na ten cel.
  11. Również w przyszłą niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 będzie uroczystość pierwszej rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 18. Spotkanie dzieci i próba  w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00, w środę 7 czerwca o godz. 16.30, spowiedź dzieci wraz z rodzinami. Wszystkie dzieci  z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 18 – serdecznie zapraszamy.
  12. W niedzielę 11 czerwca o godz. 18.00 Msza święta z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy świętej modlitwa i uwielbienie  – prowadzana przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  13. Na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom.
  14. Na placu przed kościołem stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielone.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 250 i 300 zł., z ul. Przy Stawie 50 zł., Kółka Różańcowe m-c czerwiec 3600 zł., Pan Robert Czernicki 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Legionowej 200 zł., rodzice dzieci, które przystąpiły tydzień temu do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18 – 2000 zł., jedna z dziewczynek przystępujących do  I Komunii Świętej  ze swoich oszczędności złożyła 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz nowego pisma Niedzieli – kwartalnika Magazyn – Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna w cenie 15 zł.
  17. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”