Ogłoszenia duszpasterskie 04.07.2021 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 lipca 2021

1. Dziś 14. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i modlitwie w kościele.
  2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  3. We wtorek 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  4. W przyszłą niedzielę 11 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  5. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 43. Pieszej Pielgrzymce do Częstochowyw dniach 4 – 14 sierpnia 2021 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Zapisy  do 15 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.
  6. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują liderów i wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. To właśnie dzięki tym osobom mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Jest to okazja do czynienia dobra, ale też rozwijania własnych kompetencji, poznawania nowych ludzi, sprawdzenia się w wyjątkowej roli. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października 2021 r. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w pieszej pielgrzymce z naszej parafii do Archikatedry Lubelskiej na uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne 20 zł., z ul. Popiełuszki 100 i 100 zł., rodzic dwójki dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunii Świętej – 100 zł., Leon i Aleksandra 100 zł., Duszpasterstwo Niewidomych 500 zł., z ul. Puławskiej 20 i 1000 zł., z ul. Skautów 50 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł., Kółka Różańcowe m- c lipiec 3000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Danuta Maciuszczak, lat 63 z ul. Popiełuszki, śp. Jerzy Jan Chodzyński, lat 88 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 6 lipca o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Janusz Sokołowski, lat 76 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 6 lipca o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich  i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….