Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

04 września 2022

1. W dniu dzisiejszym trwają uroczystości w Wąwolnicy z okazji 44 rocznicy koronacji Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Sobiło, biskupa pomocniczego diecezji charkowsko-zaporoskiej, rezydującego w Zaporożu na Ukrainie Wschodniej.
  2. W poniedziałek 5 września o godz. 16.15 spotkanie wszystkich KATECHETÓW.
  3. We wtorek 6 września uroczystości patronalne ku czci Św. Matki Teresy z Kalkuty w Domu Pomocy Społecznej pod jej wezwaniem przy ul. Głowackiego 26. Msza święta o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika.
  4. W czwartek, 8 września, będziemy obchodzić jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W piątek 09 września na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  6. W sobotę 10 września o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejny cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych, zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.
  7. W przyszłą niedzielę 11 września zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  8. Również w przyszłą niedzielę 11 września na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy Państwu Annie i Leszkowi Sałamachom za umycie 16 okien w kopule naszego kościoła.
  10. Na placu przy kościele trwa zbiórka makulatury do czerwonego kontenera, a do skrzynki przy wejściu do kaplicy zbiórka zużytych telefonów, tabletów i laptopów.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz specjalnego wydania Niedzieli w cenie 10 zł., z nowym magazynem prezentującym ludzi wiary, polskie tradycje i sprawy rodziny.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 100, 200 i 300 zł., z ul. Puławskiej 50 zł., z ul. Skautów 500 zł, z ul. Ogródkowej 900 zł., Kółka Różańcowe m-c wrzesień 3700 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….