Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

04 grudnia 2022

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” – pomoc Ukrainie. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
  3. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 w szczególności dla małych dzieci. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są  do nabycia przed kaplicą w cenie 10 i 20 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną. Również przed kaplicą można zakupić Śpiewnik kolędowy z 2 płytami CD  w cenie 13 zł.
  5. Jutro 5 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 kolejne spotkanie młodzieży, grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2023 roku, a we wtorek 6 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, grupy II.
  6. 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Oprócz wielu podarunków, którymi tradycyjnie obdarujemy nasze dzieci i bliskich, niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie wyruszy dzisiaj w niedzielę 4 grudnia o g. 14.00 z Rynku Głównego Starego Miasta na plac przed kościołem parafii Św. Mikołaja. Suma Odpustowa w parafii Św. Mikołaja we wtorek o godz. 18.00.
  7. W środę 7 grudnia odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele rektoralnym przy ul. Staszica 16A. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Dzisiaj rozpoczynają się tam trzydniowe rekolekcje dla Służby Zdrowia.
  8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Również tego dnia jest tzw. Godzina Święta od g. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu w parafii garnizonowej odpust – suma odpustowa o g. 18.00.
  9. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 18 – 20.12. 2022 r. Msze święte z naukami Ks. Rafała Olchawskiego będą sprawowane w niedzielę w porządku niedzielnym, a w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00
  10. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary będzie zbierała Grupa Kwestarzy z naszej parafii. Bóg zapłać za zbiórkę.
  11. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego trwa zbiórka – długoterminowej żywność, chemii gospodarczej, środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
  12. W naszej parafii Pan Michał Szewczyk, zakończył w sobotę 3 grudnia 2022 r. roznoszenie opłatków w naszej parafii. Opłatki są już tylko do nabycia w zakrystii.
  13. Dzisiaj 9 lubelska gromada zuchenek „ Strażniczki księżycowego blasku” organizują kiermasz ciast. Zebrane fundusze przeznaczą na dofinansowanie wyjazdu zimowego dla zuchenek z wielodzietnych rodzin. Zachęcamy do nabycia ciast.
  14. Wybory do Rady Duszpasterskiej. Dzisiaj głosujący na otrzymanej  karcie wyborczej wpisują nazwiska dwóch kandydatów spośród 13 osób zgłoszonych przez parafian, których imiona i nazwiska wypisane są na kartach wywieszonych pod chórem i na tablicach informacyjnych. Jeśli na kartach tych znajdują się więcej niż dwa nazwiska, tylko dwa pierwsze nazwiska uwzględnia się przy podsumowywaniu wyników wyborów. Zapisane karty wyborcze z nazwiskami kandydatów prosimy złożyć do urny wyborczej będącej przed ołtarzem. Za udział w głosowaniu wszystkim dziękujemy.
  15. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 20, 90, 500, z ul. Puławskiej 50 i 100 zł., Pan Robert Czernicki 300 zł., Róże Różańcowe m-c grudzień 3600 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janusz Kowal, lat 64, z ul. Puławskiej, śp. Jacek Szymanek, lat 68 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 05.12.2022 r., godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Anna Sadowska, lat 90 z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 06.12.2022 r., godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”