Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023 r.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

5 lutego 2023

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. Jutro 6 lutego 2023 r. kolejne spotkanie kandydatów, którzy przygotowują się do bierzmowania. Obie grupy zapraszamy na godz. 18.30.
  3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych, osamotnionych. W naszej parafii Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej kaplicy.
  5. W niedzielę 12 lutego Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala we wszystkich intencjach do niego zanoszonych, a w szczególności z prośbą o błogosławieństwo w budowie  naszej świątyni i plebani oraz  o błogosławieństwo i opiekę naszego patrona dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ks. Biskupa Artura Mizińskiego z okazji 58 urodzin.
  7. W przyszłą II niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę, serdeczne Bóg zapłać.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy w czwartek po wieczornej Mszy świętej pomogli w rozebraniu choinek, dekoracji bożonarodzeniowych i za prządki w kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca 4 marca 2023 roku, zapraszamy młodzież od lat 16.00 na dzień skupienia do Sióstr Sercanek, przy ul. Norwida 3, który potrwa od godz. 9.00 do godz. 19.00. Temat dnia skupienia – Posłuchaj jak bije Serce Jezusa. Zapisy telefoniczne: S. Zyta tel. 508 412 120  Pani Ania tel. 607 180 073
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W naszej parafii tradycyjna Wizyta Duszpasterska – kolęda dobiegła końca. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów na tradycyjną wizytę duszpasterską, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za spotkanie, rozmowę i wspólną modlitwę. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji wizyty duszpasterskiej złożyliście na budowę kościoła. Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi na rozpoczęty rok 2023. Bóg zapłać i Szczęść Boże. Jeżeli jednak ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub telefonicznie, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny termin.
  12. Zbieramy, puste umyte duże puszki metalowe, np. po brzoskwiach itp. na świece i podgrzewacze na wojnę na Ukrainie – muszą to być jak największe puszki. Nie zbieramy puszek po konserwach, zielonym groszku czy podobnych bo są za małe. Duże, umyte puszki prosimy składać do worka przed kościołem. Za pomoc dziękujemy.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100,500 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zł., Kółka Różańcowe m-c luty 3500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Lucjan Kozłowski, lat 88, z ul. Przy Stawie. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….