Ogłoszenia duszpasterskie 05.03.2023 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05 marca 2023

1. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w  rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek. Pamiętajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia,  w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  2. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17.25, a w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 z wyjątkiem I piątku miesiąca kwietnia, wówczas Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 26 – 28 marca 2023 r. Poprowadzi je ks. Krzysztof Gałan – dyrektor Wydziału do Spraw Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej. Już od dziś módlmy się w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty.
  4. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  5. W poniedziałek 06.03.2023 r. o godz. 16.15 Spotkanie Katechetów.
  6. W przyszłą II niedzielę miesiąca 12 marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Grupa Kwestarzy. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę naszego kościół.
  7. Jutro 6 marca 2023 r. gr. I o godz. 18.30, a we wtorek 7 marca o g.18.30 gr. II kolejne spotkanie kandydatów, którzy przygotowują się do bierzmowania.
  8. W środę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, matkach samotnie wychowujących dzieci, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki. Szczególną modlitwą obejmijmy kobiety – Ukrainki.
  9. W piątek 10 marca, obchodzimy Dzień Mężczyzn. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich mężczyznach, zwłaszcza o ojcach rodzin wielodzietnych, ojcach samotnie wychowujących dzieci, o kawalerach i wdowcach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi. Szczególną modlitwą obejmijmy  mężczyzn – Ukraińców walących na wojnie.
  10. W niedzielę 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 w intencji  ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
  11. W niedzielę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  12. Przymiarka strojów komunijnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 będzie w czwartek 9 marca 2023 r. o godz. 18.30, a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 będzie w piątek 10 marca 2023 r. o godz. 18.30. Rodziców z dziećmi z klas III zapraszamy.
  13. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie w nocy z 17 na 18 marca 2023 r. Trasa fioletowa im. błogosławionego biskupa Władysława Gorala po raz piąty będzie wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy będzie stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 21.30 zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na Ekstremalną Drogę krzyżową przez stronę internetową.
  14. Przedszkole nr 43, mieszczące się przy ul. Skautów 11A w Lublinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji dla dzieci na rok szkolny 2023/24 w dniach 27 luty – 10 marca w godz. 8.00 – 15.00. Zapraszamy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej – www.p43.lublin.eu
  15. Zapraszamy do udziału w wyborach do Rady Dzielnicy Wieniawa w dniu dzisiejszym 5 marca 2023 r. w godz. 8.00 – 20.00 w Szkole Podstawowej nr 21, przy ul. Zuchów dla mieszkańców następujących ulic – Al. Racławickie str. nieparzysta od nr 25 do końca, al. Sikorskiego str. nieparzysta w całości, ul. Legionowa str. parzysta w całości, ul. Popiełuszki str. nieparzysta od nr 23 do końca i str. Parzysta od nr 32 do końca, ul. Puławska w całości, ul. Skautów w całości, ul. Szarych Szeregów w całości, ul. Zuchów w całości.
  16. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1.5% podatku.  Aby przekazać 1.5 % podatku:     Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: od wspólnoty Pani Agnieszka 250 zł., Róże Różańcowe m-c marzec 4000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  19.  Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….