Ogłoszenia Duszpasterskie 05.04.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

5 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa również poprzez transmisję internetową na tygodniu o godz. 18.00 przez naszą stronę parafialną goral.diecezja.lublin.pl
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim naszym parafianom i gościom, czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy. Organistce S. Agnieszce Gebel, chórowi „Stella Maris” na ręce dyrygentki Barbary Cedrowskiej, scholii dziecięcej „Goralki” na ręce S. Noemi, scholi Młodzieżowej „Goralki” na ręce ich samych, czytającej komentarze Aldonie Borowiec, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Wojciechowi Chrapowickiemu. Ceremoniarzom parafialnym Michałowi Szewczykowi i Tymkowi Lechowi, ministrantom i lektorom na ręce Dawida Borowca, posługującym w zakrystii i przy ołtarzu Krzysztofowi i Dariuszowi Wardom oraz Eugeniuszowi Zawadzkiemu. Dziękujemy Magdalenie Grzelak i Agnieszce Zańko za pomoc biurową i medialną. Autorce dekoracji Grobu Pańskiego Ani Sałamacha wraz z mężem Leszkiem, dziećmi Amelią i Zuzanną oraz Magdalenie Grzelak. Siostrze Zycie, autorce dekoracji ciemnicy oraz całego wystroju ułożenia kwiatów w kaplicy i w nowo budującym się kościele. Naszym wikariuszom ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi za celebrację Triduum Paschalnego w kaplicy i posługę w konfesjonale oraz ks. Tadeuszowi.
 3. Dziękujemy bardzo serdecznie  za pomoc w przygotowaniu środka nowo budującego się kościoła tj. posprzątaniu w tzw. tempie na cito, abyśmy mogli już z niego skorzystać w  tegoroczną uroczystość Triduum Paschalnego, razem z proboszczem w miniony czwartek pracowali, a byli to: Pan Henryk Szabała, Pani Anna i Leszek Sałamachowie, Pani Renata Misztal, nasi wikariusze – Ks. Emil i Ks. Grzegorz, Pan Dariusz i Krzysztof Wardowie, Patryk Woźniak i Krzysztof Łobacz, oraz nasi budowlańcy: Pan Andrzej Piłat, Pan Eugeniusz i Pan Janusz. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W związku z istniejąca sytuacją w Polsce i na Świecie w naszej parafii, uległy zmianie godziny Mszy świętych i godziny zamówionych intencji mszalnych. Prosimy o zapoznanie się z nimi. W dniu dzisiejszym 5 kwietnia 2021r. Msze święte wraz z intencjami są sprawowane  od godz. 7.00 co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00.
 5. Za tydzień 11 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego porządek sprawowania Mszy świętych będzie taki sam jak dzisiaj tj. od g. 7.00 co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.  
 6. Przyszła niedziela, przypadająca 11 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy na godz. 15.00.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada patronalne święto Caritas. Po Mszach świętych przed kaplicą będzie zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
 8. Zbiórkę na budowę kościoła przeprowadzimy za dwa tygodnie w III niedzielę miesiąca 18 kwietnia przez Legion Maryi.
 9. W kaplicy po lewej stronie przy ciemnicy w małych zakręcanych pojemniczkach jest woda święcona poświęcona w Wielką Sobotę do zabrania do naszych domów.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 100 i 200 zł., z ul. Popiełuszki 500 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł., z ul. Szarych Szeregów 100 zł., Pan Janusz Piotrowski 20 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., Państwo Elżbieta i Leszek Rydzakowie 500 zł., Państwo Aneta i Sławomir Opajdowscy 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy nie mogąc złożyć ofiar na budowę kościoła, czy na tacę w kościele, w sposób tradycyjny, składają ofiary poprzez wpłatę na konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
 11. Przypominamy o noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk w kościele w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa oraz przestrzeganiu limitu osób w środku w kaplicy. Na zewnątrz kościoła może uczestniczyć dowolna liczba osób w maseczkach  i w 1.5 metrowych odstępach. W zakrystii można otrzymać bezpłatnie maseczki do zakrywania ust i nosa – zapraszamy po ich odbiór.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Hawełko, lat 91 z ul. Szarych Szeregów,  śp. Anna Elżbieta Trofimienko Albiniak, lat 93 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 06 kwietnia, g.14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Natalia Białkowska lat 97, z ul. Wieniawskiej, pogrzeb w czwartek 08 kwietnia, g.10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Piotr Adam Mirosław, lat 68 z al. Racławickich, pogrzeb w czwartek 08 kwietnia, g.14.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

                                                CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

                                             PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!