Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

05 maja 2024

1. W VI niedzielę Wielkanocy Pan Jezus przypomina nam o bardzo ważnym przykazaniu, przykazaniu miłości, które winniśmy realizować w naszym życiu jako ludzie wierzący, co ma nas wyróżniać jako tych, którzy podążają za Chrystusem.
  2. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. W naszej parafii nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.40. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo nabożeństwach.
  3. We wtorek 7 maja zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji 50 rocznicy urodzin.
  4. W środę 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które będą sprawowane o g. 7.00, 7.45, 9.00 i 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji naszego pasterza Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika z okazji imienin, w intencji którego modlić się będziemy na wszystkich Mszach świętych. Na Mszy świętej o godz. 18.00 również modlić się będziemy w intencji ks. kanonika dr Stanisława Rojka z okazji imienin. Zapraszamy.
  5. W czwartek 9 maja br. zapraszamy na godz. 18.35 na nabożeństwo Via Lucis – Droga Światła w okresie wielkanocnym. Droga światła jest odpowiednik Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.
  6. W przyszłą niedzielę 12 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystąpią I Komunii Świętej. W poniedziałek i środę o godz. 18.40 ostatnie próby przed uroczystością. W sobotę 13 maja o godz. 10.00  nabożeństwo  i spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne.  Natomiast  w piątek 10 maja zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do  I Komunii Świętej na godz. 18.45 do posprzątania kościoła, umycia okien oraz  prac porządkowych wokół kaplicy i kościoła. Prosimy  również o zabranie za sobą odpowiednich środków i sprzętu. Za pomoc już dziś z góry dziękujemy. W czasie uroczystości I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem i plebanią wjazd od ul. Popiełuszki, pomiędzy remontowanym ogrodzeniem, a kościołem.
  7. Za tydzień 12 maja w II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Rada Duszpasterska z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na budowę naszego kościół.
  8. W sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 17.00 – pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2025 roku oraz pierwsza celebracja, czyli  czuwanie modlitewne młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili.  Zapisy i składanie deklaracji po które należy zgłosić się do kancelarii parafialnej już się rozpoczęły i potrwają do 25 maja b.r.
  9. W ramach porządków wiosennych na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, laptopy, telefony itp. Zbieramy również złom.
  10. Na placu kościelnym stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielonej.
  11. Do jutra 6 maja 2024 r. zbieramy również do kontenera makulaturę.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., Pan Adam Goral z Warszawy 100 zł., Róże Różańcowe m-c maj 3700 zł., na drzwi do kościoła bezimiennie 2000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wanda Maria Patronowicz, lat 87 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 06.05.2024r. godz. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Bogdan Czupryn, lat 72 z ul. Puławskiej, pogrzeb w środę 08.05.2024r. godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Małgorzata Rzewuska, lat 80 z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w środę 08.05.2024r. godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….