Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 lipca 2020

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i modlitwie w kościele.
  2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  3. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  4. W sobotę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et laboraMódl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem ( † 997 ).
  5. W niedzielę 12 lipca zapraszamy na Mszę świętą zbiorową o godz. 18.00 przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  6. W przyszłą niedzielę 12 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  7. W przyszłą niedzielę 12 lipca na Mszy świętej o godz. 12.00 druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, cała kaplica w tejże godzinie zarezerwowana jest dla nich. Do środka będą mogły wejść tylko dzieci, ich najbliższe rodziny i nauczyciele. Przepraszając za te utrudnienia wszystkich chodzących na tę godzinę Mszy świętej prosimy o pozostanie na zewnątrz  lub przyjście na inną godzinę Mszy świętej. W sobotę 11 lipca o godz. 9.00  spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne. W czasie I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki.
  8. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2020 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy  w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafialnej w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50 i 200 zł., z ul. Czystej 100 zł., z ul. Puławskiej 50 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., dzieci z I Komunii Świętej z niedzieli 28 czerwca – 300 zł., dzieci z I Komunii Świętej z soboty 4 lipca – 300 zł., dzieci z I Komunii Świętej z niedzieli 5 lipca – 900 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Blaszka, lat 89 z ul. Junoszy, śp. Elżbieta Barbara Olszyńska, lat 66 z ul. Przy Stawie, pogrzeb we wtorek 7 lipca o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….