Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

05 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna krótka adoracja.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
 3. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 dla małych dzieci. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
 4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 7 i 18 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną. Również przed kaplicą można zakupić u Pana Michała kartki świąteczne do wysłania z życzeniami na święta Bożego Narodzenia.
 5. Jutro 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Oprócz wielu podarunków, którymi tradycyjnie obdarujemy nasze dzieci i bliskich, niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie wyruszy dzisiaj w niedzielę 5 grudnia o g. 13.00 z Rynku Głównego Starego Miasta na plac przed kościołem parafii Św. Mikołaja.
 6. W poniedziałek 7 grudnia odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele rektoralnym przy ul. Staszica 16A. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Dzisiaj rozpoczynają się tam trzy dniowe rekolekcje dla Służby Zdrowia.
 7. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze święte w tym dniu o godz. 6.15, 7.00, 9.00 i 18.00. Również tego dnia jest tzw. Godzina Święta od g. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu Legion Maryi będzie rozdawał medaliki z Matką Bożą. W tym dniu w parafii garnizonowej suma odpustowa o g. 18.00.
 8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 16 – 18.12. 2021 r. Czwartek, piątek, sobota. Msze święte z naukami Ks. Grzegorza Musiała będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary będzie zbierała Grupa Kwestarzy z naszej parafii. Bóg zapłać za zbiórkę.
 10. W czwartek 9 grudnia o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie dzieci należących do dziecięcej scholi „Goralki” oraz dzieci chętnych do śpiewania w scholi.
 11. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego trwa zbiórka – długoterminowej żywność, chemii gospodarczej, środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
 12. W przedsionku kaplicy zbieramy do specjalnego pojemnika zużyte telefony komórkowe i tablety.
 13. W naszej parafii Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz roznosi opłatki w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
 14. Tydzień z błogosławionym – to cykl wydarzeń w tym tygodniu związanych z 100 rocznicą święceń kapłańskich naszego patrona błogosławionego biskupa Władysława Gorala 4 – 12 grudnia 2021r.

  Program

  – 4 grudnia, sobota, godz. 19.00 – Emisja filmu dokumentalnego Szczepana Barczyka o bł. biskupie Władysławie Goralu w TVP 3 Lublin

  – 7 grudnia, wtorek, godz. 19.45 – Emisja programu z cyklu „Niezwykłe historie z pocztówek”: Ks. Władysław Goral w TVP 3 Lublin

  – 8 grudnia, środa – „Dzień z patronem”. W Zespole Placówek Oświatowych im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie

  – 9 grudnia, czwartek, godz. 10.00 – Sympozjum pt. „Biskup Władysław Goral i jego kapłaństwo. W 100 rocznicę święceń błogosławionego” – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

  – 11 grudnia, sobota, godz. 19.00 – Koncert dedykowany bp Władysławowi Goralowi w 100 rocznicę święceń kapłańskich w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie

  – 12 grudnia, niedziela, godz. 18.00 – Msza święta z udziałem chóru „Stella Maris” z prawykonaniem KYRIE autorstwa naszej parafianki, Pani Prof. Elżbiety Rakowskiej z Missa Brevis ku czci bł. biskupa męczennika Władysława Gorala oraz nabożeństwo z litanią ku czci błogosławionego.

  Szczegóły na plakatach.
 15. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. Lampion Roratni do samodzielnego złożenia. Kryzys gospodarczy spowodował znaczące podwyżki cen papieru oraz zwiększenie kosztów druku dlatego Tygodnik Niedziela od dzisiejszego numeru będzie kosztował 8 zł. Dzisiaj w tygodniku m.in. Praktyczne porady dla osób starszych.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Legionowej 150 zł., z ul. Puławskiej 50 i100 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł., z ul. Przy Stawie 100, 300 i 1000 zł., z ul. Lelka Sowy 100 zł., Róże Różańcowe m-c grudzień 3200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Antoni Świca, lat 66, z ul. Puławskiej, śp. Adela Kijak, lat 94 z ul. Głowackiego (DPS), śp. Ks. Ppłk Marian Słabek, lat 78 – były kapelan ze Szpitala Wojskowego. Msze święte w Jego intencji będą sprawowane w naszej parafii 8.12. o godz. 6.15 w 7 dzień po śm. oraz 31.12. o godz. 18.00 w 30 dzień po śm. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”