Ogłoszenia duszpasterskie 06.02.2022 r.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

6 lutego 2022

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego sakramentu i wspólna krótka adoracja.
  2. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 katecheza Biblijna. Zapraszamy.
  3. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych, osamotnionych. W naszej parafii Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej kaplicy.
  5. W sobotę 12 lutego Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala we wszystkich intencjach do niego zanoszonych, a w szczególności z prośbą o błogosławieństwo w budowie  naszej świątyni i plebani oraz  o błogosławieństwo i opiekę naszego patrona dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ks. Biskupa Artura Mizińskiego z okazji urodzin.
  7. W przyszłą II niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy S. Zycie, Henrykowi Szabale, Zofii i Wojciechowi Chrapowickim, Jadwidze i Stanisławowi Gawłowskim, Agnieszce Kremer, Michałowi Szewczykowi, Ani Sałamacha, Dariuszowi i Krzysztofowi Wardom, Arkadiuszowi i Patrykowi Woźniakom, Arkadiuszowi Dąbrowskiemu za rozebranie choinek, dekoracji bożonarodzeniowych i prządki w kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W naszej parafii Wizyta Duszpasterska – kolęda dobiega końca. Wszystkim, którzy przychodzili do kaplicy na Spotkania Kolędowe oraz wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów na tradycyjną wizytę duszpasterską, serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wizyty duszpasterskiej składacie na budowę kościoła. Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi na kolejny  rok 2022. Bóg zapłać i szczęść Boże.
  10. Dyrekcja publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na Sławinku w Lublinie informuje, że trwa nabór do klas pierwszych na rok 2022/2023. Istnieje również możliwość przeniesienia ucznia do klasy siódmej w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. www.sp-pallotti.pl ks. Andrzej Zelek SAC, dyrektor szkoły
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: z ul. Popiełuszki 200 zł., Kółka Różańcowe m-c luty 3300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Szczepińska, lat 80, z ul. Junoszy, śp. Henryk Józef Zieliński, lat 84, z ul. Przy Stawie,             śp. Leokadia Łucjan Biaduń, lat 87 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek  07 lutego, godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Danuta Mitrut, lat 88 z ul. Puławskiej, pogrzeb w środę 09 lutego, godz.11.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Wiesław Tober, lat 66 z al. Racławickich, pogrzeb w środę 09 lutego, godz.13.00, cmentarz przy ul. Unickiej.
  14.   Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….