Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021 r.

06  czerwca 2021

1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kaplicą na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. W poniedziałek 7 czerwca b.r. zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Emila oraz Jego brata bliźniaka Daniela z okazji 18 rocznicy święceń kapłańskich.
  3. We wtorek 8 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła.
  4. W czwartek 10 czerwca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza z okazji 21 rocznicy święceń kapłańskich.
  5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy. Strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Procesja z Najświętszym Sakramentem po naszym placu przy kościele odbędzie się  po Mszy Świętej o g.18.00. Pierwszy ołtarz prosimy o zrobienie Radę Duszpasterską, drugi ołtarz prosimy o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz prosimy o zrobienie młodzież, czwarty ołtarz prosimy o zrobienie Kółka Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I komunijne i od I rocznicy Komunii Świętej w strojach komunijnych do sypania kwiatków. W tym miejscu dziękujemy za przygotowanie przez wymienione grupy parafialne pięknych 4 ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała oraz wszystkim za udział w procesji.
  6. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O g. 18.00 modlić się będziemy za Siostry Sercanki z okazji ich patronalnego święta. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W sobotę 12 czerwca tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy.
  8. W niedzielę 13 czerwca w naszej parafii będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 12.00 odsłonimy i poświęcimy figurę Pana Jezusa na krzyżu w głównym ołtarzu wykonaną przez naszego parafianina – Pana Franciszka Ryczka z ul. Głowackiego. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. prałat Adam Lewandowski, dziekan dekanatu Lublin Śródmieście i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej.
  9. W przeddzień odpustu parafialnego w sobotę 12 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym w intencji zmarłych z naszej parafii oraz z naszych rodzin, który rozpoczniemy o godz. 17.00.
  10. W niedzielę 13 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  11. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  12. Również w przyszłą niedzielę 13 czerwca o godz. 16.00 będzie uroczystość pierwszej rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 21. Spotkanie dzieci i próba w środę 9 czerwca o godz. 16.30, w piątek 11 czerwca o godz. 16.30, spowiedź w sobotę 12 czerwca o godz. 9.00. Wszystkie dzieci z klasy czwartej Szkoły podstawowej nr 21 – serdecznie zapraszamy.
  13. We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 16.00 spotkanie obowiązkowe wszystkich naszych katechetów w salce za zakrystią.
  14. Również we wtorek 15 czerwca 2021 r., spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 18.45 w salce za zakrystią.
  15. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty w kościele, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Szczegóły w zakrystii.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 500 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 600 zł., z ul. Puławskiej 50 euro, z al. Racławickich 100 zł., obrączka ślubna mamy, Kółka Różańcowe m-c czerwiec 3000 zł., rodzice dzieci przyjmujących w dniu wczorajszym i dzisiejszym I Komunię Świętą – 6900 zł Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. M.in. w Gościu Niedzielnym – Medytacja do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata, w Niedzieli –Prorok w suwerennej Ojczyźnie, Nauka Prymasa Tysiąclecia, Teren łowiecki złego i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do zakupu i czytania.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Janicka, lat 94 z ul. Legionowej, śp. Róża Sternik, lat 90 z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb w poniedziałek 7 czerwca o g. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Andrzej Piądło, lat 61 z ul. Snopkowskiej, pogrzeb w poniedziałek 7 czerwca o g. 11.00 cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.