Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2023 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

06 sierpnia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy 18. niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  3. W środę, 9 sierpnia, wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana i wywieziona do obozu niemieckiego w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 r.
  4. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.
  5. W sobotę 12 sierpnia o godz. 18.00 Mszy święta zbiorowa przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  6. W niedzielę 13 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  7. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  8. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Dziękujemy Bogu za naszych pielgrzymów, 45. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki, którzy w poniedziałek 14 sierpnia dotrą na Jasną Górę.
  9. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. We wtorek ma być podstawiony na plac przed kościołem kontener na makulaturę.
  10. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  11. SMAL
    W dniach 16-20 sierpnia 2023 r. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już XI. edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem Echo Serca”. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości poprzez taneczne integracje i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMALu zagoszczą ks. Kamil Duszek – diecezjalny moderator Ruchu Światło Życie w diecezji siedleckiej, oraz zespoły: „Małe TGD” i raper chrześcijański TAU. Czas trwania całego wydarzenia to 5 dni. Istnieje możliwość także zapisania się na poszczególne dni z pełnym wyżywieniem w dwóch wariantach: z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Szczegóły na https://smal.lublin.pl oraz na plakatach i broszurach, które są na ławkach pod chórem.
  12. W poniedziałek 7 sierpnia o godz. 18.45 spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 16września 2023 r.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., Pani Grażyna Flis z mamą 1000 zł, Państwo Zofia i Wojciech Chrapowiccy 3000 zł., Kółka Różańcowe m-c sierpień 3800 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Żelazowska, lat 71 z ul. Poniatowskiego, śp. Janina Tomaszewska, lat 96 z ul. Wieniawskiej, pogrzeb we wtorek 8 sierpnia o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Ks. Józef Rychert – proboszcz z parafii Ratoszyn. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….