Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

06 września 2020

1. W dniu dzisiejszym trwają uroczystości w Wąwolnicy z okazji 42 rocznicy koronacji Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Prymas Polski Wojciecha Polaka.
  2. We wtorek, 8 września, będziemy obchodzić jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.45 i 18.00.
  3. We wtorek 8 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  4. Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie rodziców i dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 21, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w sobotę 26 września 2020 r.
  5. W środę o godz. 18.40 spotkanie rodziców i dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 21, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w niedzielę 27 września 2020 r.
  6. W piątek, 11 września, przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie na Białorusi i na całym świecie.
  7. W piątek 11.09. 2020 r. zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze nie przystąpili sakramentu bierzmowania, na pierwsze spotkanie po Mszy świętej o godz. 18.00, rozpoczynające przygotowanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku.
  8. W piątek 11 września na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  9. W sobotę 12 września o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  10. W sobotę 12 września o godz. 19.00 kolejny cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczony, zainteresowanych – zapraszamy.
  11. W przyszłą niedzielę 13 września zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  12. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli, będziemy modlić się z Wami na rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego 2020/2021.
  13. W przyszłą niedzielę 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  14. Wszystkie chętne dziewczynki od klasy 3 Szkoły podstawowej, które chciały by śpiewać w dziecięcej scholi „Goralki” zapraszamy na próby scholi, które odbywają się w soboty o godz. 9.30 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  15. Wszystkie chętne dzieci, dziewczynki i chłopców od klasy III Szkoły podstawowej zapraszamy również na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi S. Noemia. Spotkania odbywają się w sobotę o g.15.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  16. Zapraszamy również młodzież od klasy VII Szkoły podstawowej do śpiewu w scholi młodzieżowej „Goralki”, spotkania  w soboty o godz. 11.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  17. Zapraszamy również dorosłych do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 17.30 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 100, 100, 200, 200, 300, 350 zł., z al. Racławickich 50 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., Kółka Różańcowe m-c wrzesień 3050 zł., Państwo Alina i Jan Zającowie ufundowali 6 okien do latarni na prezbiterium w nowym kościele za 6400 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  19. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.