Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

07  czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kaplicą na Świątynię Opatrzności Bożej.
 4. W poniedziałek 8 czerwca o g. 18.45 w salce za zakrystią, spotkanie rodziców kl. III Szkoły Podstawowej nr 18 w związku z I Komunią Świętą ich dzieci. Zapraszamy.
 5. Również jutro 8 czerwca o g. 18.45 w kaplicy, spotkanie przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, który młodzież będzie mogła przyjąć w niedzielę 21 czerwca o godz. 12.00. Zapraszamy. Obecność obowiązkowa.
 6. Zapraszamy do kancelarii parafialnej, uczniów obecnych klas VII Szkół Podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili, aby  wziąć formularz i zapisać się na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 r.
 7. We wtorek 9 czerwca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza z okazji 20 rocznicy święceń kapłańskich.
 8. Również we wtorek 9 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła.
 9. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii będą o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy świętej o g.10.30, czyli ok. g.11.30 rozpocznie się procesja Bożego Ciała po terenie naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie trasą Popiełuszki, Junoszy, Popiełuszki, Junoszy, Głowackiego, Popiełuszki. Pierwszy ołtarz na wysokości bloku przy ul. Junoszy 47 – 47A, proszę o zrobienie Radę Duszpasterską, drugi ołtarz skrzyżowanie ul. Junoszy z Popiełuszki przy aptece – proszę o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz skrzyżowanie ul. Junoszy z Głowackiego – proszę o zrobienie mieszkańców i Siostry Sercanki, czwarty ołtarz przy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Popiełuszki – proszę o zrobienie Kółka Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I komunijne i od I rocznicy Komunii Świętej w strojach komunijnych do sypania kwiatków. Przypominamy również że od soboty 30 maja b.r. już nie obowiązują żadne limity dotyczące ilości osób przebywających w kościele tak wewnątrz jaki na zewnątrz kościoła. Nie ma też żadnych limitów ilościowych dotyczących procesji Bożego Ciała. Natomiast obowiązuje nas w kościele zakładanie maseczki, a na zewnątrz, jeżeli ktoś jest bez maseczki odstęp minimum 2 metrów od siebie. Zapraszamy wszystkich do systematycznej modlitwy i na procesję Bożego Ciała.
 10. Już po raz 18, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „Totus Tuus”, będzie transmitowana z Centrum Spotkania Kultur przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim i online. Zapraszamy do wirtualnego udziału w wieczór Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r., od godz. 19.00.
 11. W niedzielę 14 czerwca w naszej parafii będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala.
 12. W przeddzień odpustu parafialnego w sobotę 13 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym w intencji zmarłych z naszej parafii oraz z naszych rodzin, który rozpoczniemy o godz. 17.00.
 13. W sobotę 13 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
 14. W piątek 12 czerwca o g. 17.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
 15. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 16. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Państwu Annie i Leszkowi Sałamachom, Pani Agnieszce Zańko, Pani Magdalenie Grzelak, Panu Michałowi Szewczykowi i Panu Arkadiuszowi Dąbrowskiemu za pomoc w zorganizowaniu i codziennym przeprowadzaniu transmisji  internetowych – nabożeństw i Mszy świętych z naszej parafii od początku ogłoszenia epidemii koronawirusa,  dzięki czemu wiele osób mogło modlić się z nami przez internet. Od dzisiaj transmisją o godz. 18.00 Mszy świętej i Różańca zawieszamy transmisję przez internet.  Jak bowiem wiemy od niedzieli 31 maja 2020 r. została zdjęta ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane z powodu koronwirusa. Wracamy zatem do porządku sprzed epidemii.   
 17. Od początku epidemii koronawirusa Covid-19 modlimy się na różańcu o ustanie pandemii. Od jutra dalej modlić się będziemy na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o g. 17.10, który zakończymy nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Prośmy jak najczęściej, nie tylko  w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych.
 18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł., z ul. Popiełuszki 100 i 200 zł., z ul. Skautów 100 zł., od rodziny Chmielewskich 300 zł. Kółka Różańcowe m-c czerwiec 3350 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
 19. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. M.in. w Gościu Niedzielnym – Duchowa procesja Bożego Ciała z „Gościem Niedzielnym”, w Niedzieli – Odpowiedzialny Biznes, Nasz Bóg to Trójca, Prawdziwe Spotkania Dokonują Się w Realu i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do zakupu i czytania.
 20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Głowacka, z domu Micialska, lat 84 z ul. Szarych Szeregów, śp. Halina Ewa Proszkowska, lat 83 z ul. Puławskiej, śp. Janina Chrapowicka, lat 90 z ul. Zuchów, mama Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej – Pana Wojciecha Chrapowickiego, pogrzeb we wtorek 9 czerwca o g. 12.00  tutaj w naszej kaplicy, a później złożenie trumny na cmentarzu na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….