Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2022 r.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

07 sierpnia 2022

1. Dzisiaj obchodzimy 19. niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. We wtorek, 9 sierpnia, wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana i wywieziona do obozu niemieckiego w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 r.
  3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  4. W środę, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.
  5. W piątek 12 sierpnia o godz. 18.00 Mszy święta zbiorowa przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  6. W sobotę 13 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  7. W niedzielę 14 sierpnia w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W tym dniu będziemy modlić się za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  8. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  9. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Dziękujemy Bogu za naszych pielgrzymów, 44. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki, którzy w niedzielę dotrą na Jasną Górę.
  10. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na budowę kościoła.
  11. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  12. SMAL
    W dniach 18-21 sierpnia 2022Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje X edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMAL będą obecni: Ks. Rafał Główczyński SDS w Internecie znany jako „Ksiądz z Osiedla” oraz zespół „NiemaGotu” twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Czas trwania całego wydarzenia to 4 dni. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne dni z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami.  Szczegóły na https://smal.lublin.pl/zapisz-sie/ oraz na plakatach i broszurach w parafiach. Wszelkich informacji udziela ks. Emil Mazur – tel. 500 517 717, dyrektor Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskie.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Legionowej 400 zł., z ul. Popiełuszki 30 i 200 zł, Kółka Różańcowe m-c sierpień 3500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….