Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08 marca 2020

1. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  2. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na godz. 17.25 na Drogą krzyżową, a w niedziele  na godz. 17.30 na Gorzkie żale. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30. W pierwsze piątki miesiąca Wielkiego postu o godz. 16.00.
  3. Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia, umocnienia w wierze, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz świętych waszych patronów. Najserdeczniejsze przyjmijcie życzenia, zdrowia, humoru, zadowolenia, pogody ducha i wiele radości, ze strony bliskich moc serdeczności. Drogie Panie, dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…
  4. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościół.
  5. We wtorek 10 marca po Mszy świętej o g. 18.00 nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła.
  6. W czwartek 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
  7. W czwartek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  8. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  10. Sakrament bierzmowania kandydaci przygotowujący się do jego przyjęcia, przyjmą z rąk ks. biskupa Artura Mizińskiego w niedzielę 22 marca 2020 r. o g. 14.00.
  11. W niedzielę 29 marca 2020 r. po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne, rodziców dzieci klas czwartych szkoły podstawowej, które w tym roku przystąpią do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej.
  12. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku. Aby przekazać 1 % podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  13. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 29 marca – 1 kwietnia 2020 r. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Gałan. Już dziś módlmy się w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Komosa, lat 96 z ul. Skautów, śp. Teresa Genowefa Kuropatnicka, lat 69 z ul. Puławskiej, śp. Kazimiera Strońska, lat 95 z ul. Czechowskiej, śp. Helena Ewa Pyła, lat 69 z ul. Głowackiego (DPS), pogrzeb we wtorek 10 marca, o godz.10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….