Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 08 maja 2022

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę – niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  2. Ponieważ uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji Lubelskiej przypadła w niedzielę, liturgicznie zostaje ona przeniesiona na jutro 9 maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które będą sprawowane o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji naszego pasterza Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika z okazji imienin, w intencji którego modlić się będziemy na wszystkich Mszach świętych. Zapraszamy
  3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Roberta – Michalitę, którego serdecznie witamy. Przed 5 laty ks. Robert przybył do naszej parafii z Figurą Św. Michała Archanioła, aby nas zaprosić do szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła. Cieszymy się i dziękujemy ze jest z nami, aby nas w tej modlitwie podtrzymać i umocnić. Niech Św. Michał Archanioł wyprasza dla niego i jego zgromadzenia potrzebne łaski i dar nowych powołań kapłańskich.
  4. W dniu dzisiejszym 8 maja w II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Rada Duszpasterska z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na budowę naszego kościół. Ks. Proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w kościele pobrygitkowskim pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza.
  5. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. W naszej parafii jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.40. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  6. Rozpoczęliśmy Konferencje Przedmałżeńskie dla narzeczonych spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  7. W sobotę 21 maja o godz. 18.30 – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2023 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 4 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od g.19.00 czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  8. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na tegoroczny „Marsz dla Życia i Rodziny”, który w Lublinie odbędzie się w niedzielę, 15 maja 2022 r. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz. 14.30 koncertem pt.: „Solidarni z Ukrainą”. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla.
    więcej na: www.archidiecezjalubelska.pl

Tego dnia w trakcie Mszy św. w archikatedrze   będą wystawione relikwie św. Joanny Beretty Molla, w 100 rocznicę jej urodzin i 60 rocznicę śmierci. Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie na Mszę św. przybędzie z ikoną Świętej Rodziny. W tym dniu rozpocznie się peregrynacja ikony w domach rodzin należących do Domowego Kościoła i w domach innych rodzin zainteresowanych peregrynacją.

Program:
    godz. 14.30 – koncert pt.: Scena pełna życia /na dziedzińcu KUL/
    godz. 16.00 – wymarsz do archikatedry
    godz. 17.00 – Msza św. w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla

9. W sobotę 14 maja święto Św. Macieja Apostoła.
  10. W czwartek 12 maja o godz. 18.30 pierwsza próba dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18.
  11. W piątek 13 maja o godz. 16.30 pierwsza próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21.
  12. W piątek 13 maja po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 200, 500 i 1000 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Legionowej 400 i 2000 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ogródkowej 100 zł., Róże Różańcowe m-c maj 3600 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Anatol Hajczuk, lat 96  z ul. Legionowej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!