Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

08 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Za tydzień w niedzielę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na niedzielną liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 2. Wraz z niedzielnym świętem maryjnym, tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy naszych żołnierzy Matce Bożej.
 3. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel i przeprowadzaną zbiórkę Radzie Duszpasterskiej.
 4. W poniedziałek, 9 sierpnia, wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana i wywieziona do obozu niemieckiego w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 r.
 5. We wtorek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika ( †258). Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.
 6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
 7. W czwartek o godz. 18.00 Mszy świętej przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
 8. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
 9. W sobotę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.
 10. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Dziękujemy Bogu za naszych pielgrzymów, 43. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki, którzy w sobotę dotrą na Jasną Górę.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października 2021 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 12. SMAL
  W dniach 19-22 sierpnia 2021 Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już IX edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMAL będą obecni dominikanin  o. Tomasz Nowak i zespół „NiemaGotu” oraz twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Czas trwania całego wydarzenia to 4 dni. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne dni z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Całość wydarzenia odbywać się będzie zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego. Szczegóły na https://smal.lublin.pl/zapisz-sie/ oraz na plakatach i broszurach, które zostaną dostarczone wraz z gazetami. Wszelkich informacji udziela ks. Emil Mazur – tel. 500517717, dyrektor Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskie.
 13. Ks. proboszcz w dniu dzisiejszym głosi Słowo Boże na odpuście w parafii Św. Teodora i Św. Kajetana w Wojciechowie.
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 150 zł., z ul. Legionowej 200 zł., z ul. Przy Stawie 300 i 1000 zł, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł., Kółka Różańcowe m-c sierpień 3000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337                    
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zofia Downar-Zapolska, lat 88, z ul. Przy Stawie, śp. Henryk Pytko , lat 63, z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w środę 11 sierpnia o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Katarzyna Wolińska z domu Łukasik, lat 42, z miejscowości Kopina, pogrzeb w środę 11 sierpnia o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich  i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.