Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023 r.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

09 kwietnia 2023

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania pańskiego – w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.40.

(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody  i ugina potęgi(…)

Orędzie Wielkanocne

Z okazji święta Wielkiej Nocy, My kapłani, życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom, aby Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie. Pomimo pandemii  koronawirusa.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ  ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ  ALLELUJA!