Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Zgodnie jednak z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać i zachowywać wystrój bożonarodzeniowy do 2 lutego.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
  3. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca tradycyjnie zbiórka ofiar przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza grupa kwestarzy. Za złożone ofiary do puszki na budowę kościoła wszystkim oraz przeprowadzającym zbiórkę kwestarzom, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  4. 12 stycznia we wtorek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 18.00.
  5. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo bł. bpa Władysława Gorala, a w sobotę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  6. Informujemy, że w TV Trwam, będzie emitowany film Szczepana Barczyka poświęcony naszemu patronowi – błogosławionemu biskupowi Władysławowi Goralowi. Zapraszamy wszystkich do jego obejrzenia 14 stycznia 2021 r., tj. w czwartek, o  17.30.
  7. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 23 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i L’osservatore Romano.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 100 i 100 zł. z racji kolędy, z ul. Puławskiej 100, 100, 150 i 200 zł. z racji kolędy, z ul. Wieniawskiej 200 zł., z ul. Skautów 100 zł. z racji kolędy,  z ul. Księżycowej 100 zł. z racji kolędy, mieszkańcy bloku  z ul. Popiełuszki 35  w comiesięcznej zbiórce – 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  10. Informacje dotyczące w tym roku wizyty duszpasterskiej, zwanej również kolędą. W tym roku ze względu na obecny stan epidemii z powodu Covid-19 nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska. Co roku staraliśmy się spotkać z każdym z Was, odwiedzając z wizytą duszpasterską Wasze domy, tym razem zapraszamy do nas, do naszej kaplicy na Msze święte, na których będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla Was i Waszych Rodzin oraz domów, w których mieszkacie. Wysłuchamy słowa Bożego, odmówimy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz zabierzemy przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu poświęcimy nasze mieszkania.
  11. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść  w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 18 stycznia,  a 1 lutego br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w zakrystii oraz bezpośrednio na konto parafialne na budowę kościoła. W tym roku szczególnie na dach naszego kościoła. Wizyty indywidualne są możliwe na zaproszenie parafian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  12. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..

Parafia Rzymskokatolicka Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

31 stycznia 2021r.

……………………….
1 luty 2021r.

Spotkanie dodatkowe, dla tych, którzy nie  mogli przyjść w wyznaczonym czasie.