Ogłoszenia Duszpasterskie 10.03.2024 r.

Czwarta NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024

1. Dzisiaj już czwarta niedziela Wielkiego Postu, która różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli  z jak największym duchowym pożytkiem.  Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17.25,  w niedzielę na Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7.10 i wyjątkowo w niedzielę 17 marca Gorzkie Żale o godz. 15.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  2. W wtorek 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  4. We wtorek 12 marca po Mszy świętej o g. 18.00 nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła.
  5. W środę 13 marca przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. W sobotę 16 dzień miesiąca o godz. 18.00 modlitwa w różnych intencjach przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II oraz w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień w dniach 17 – 20 marca 2024 r. Poprowadzi je ks. – Paweł Rozbicki – opiekun Apostolskiego Ruchu Wiary. Módlmy się w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
  7. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Grupa Kwestarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Kwestarzom Bóg zapłać za zbiórkę.
  8. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 8 na 9 marca 2024 roku po raz kolejny wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy była stacja II. Serdecznie dziękujemy za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowe i za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Pielgrzymów poczęstowaliśmy herbatą, kawą, kanapkami, bułeczkami i ciastem. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przynieśli kanapki, bułeczki i ciasto. Za pomoc logistyczną przy wydawaniu poczęstunku dziękujemy następującym osobom: Agnieszce Kremer, Magdalenie Grzelak, Aldonie Borowiec, Dawidowi Borowiec, Annie Sałamasze, Mirosławie Bartnik, Krzysztofowi Łobaczowi, Michałowi Szewczykowi, Dariuszowi Wardzie, Krzysztofowi Wardzie, harcerkom: Karolinie Zasuwie, Asi Bialokoz, Alicji Trybulec.
  9. Jutro 11 marca rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 18.
  10. W przyszłą niedzielę 17 marca o godz. 17.00 zapraszamy na koncert muzyki wielkopostnej  „GETSEMANI …”  w nowym kościele. Wystąpią: chór Stella Maris i  Goście. Stąd też na Gorzkie Żale w niedzielę 17 marca zapraszamy na godz. 15.30.
  11. W przyszłą niedzielę 17 marca ofiary zebrane do puszek przed kaplicą przeznaczone będą na  Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
  12.  W przyszłą  niedzielę 17 marca wraz z wspólnotą charyzmatyczną zapraszamy na Msze Święta z modlitwą o uzdrowienie o godzinie 18.00 a po Mszy świętej na uwielbienie.
  13. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.
  14. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 10 – 19 kwietnia 2024 r. Po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakatach. To już ostatnie miejsca.
  15. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1.5% podatku. Aby przekazać 1.5 % podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie: 100 zł., z ul. Skautów 200 zł., na drzwi główne do kościoła – 100, 1000 i 1000 zł., pielgrzymi Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 490 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  18. Dzisiaj w naszej parafii gościmy promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Pana Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliża nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów oraz poprzez przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, którą do nas przywiózł. Można ją oglądać w nowym kościele, a po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.
  19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Juliusz Sakowski, lat 61 z ul. Leszczyńskiego, śp. Beata Michałowska, lat 75 z ul. Puławskiej, śp. Halina Jadwiga Kozyra, lat 94 z ul. Puławskiej, śp. Mirosława Hudecka, lat 79 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 11 marca godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….