Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2023 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

10 kwietnia 2023

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim naszym parafianom i gościom, czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy. Organistce Martynie Iskrze, chórowi „Stella Maris” na ręce dyrygentki Barbary Cedrowskiej, scholii Młodzieżowej „Goralki”, czytającemu komentarze Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Wojciechowi Chrapowickiemu. Ceremoniarzowi parafialnemu Michałowi Szewczykowi, ministrantom i lektorom, posługującym w zakrystii i przy ołtarzu Krzysztofowi i Dariuszowi Wardom, Eugeniuszowi Zawadzkiemu. Autorce dekoracji Grobu Pańskiego Ani Sałamacha, Siostrze Zycie, autorce dekoracji ciemnicy oraz całego wystroju ułożenia kwiatów przy Grobie Pańskim w kaplicy i w kościele, Panom niosącym baldachim, Radzie Duszpasterskiej, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym. Naszym wikariuszom ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi oraz seniorowi ks. Tadeuszowi. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Szewczykowi, który ufundował  Paschał oraz księgę do sprawowania Mszy świętej – Mszał Rzymski.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.40 w kaplicy – zapraszamy.
  4. Przyszła niedziela, przypadająca 16 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy na godz. 15.00.
  5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada patronalne święto Caritas. Po Mszach świętych przed kaplicą będzie zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  6. W piątek 14 kwietnia na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas III – VII szkół podstawowych, które chcą należeć i tworzyć nowo powstającą w naszej parafii grupę dziecięcą, ewangelizacyjno – modlitewną.
  7. Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 09.2023 r. koszt 4600 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.  Serdecznie zapraszamy.
  8. Parafia Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie zaprasza 13 maja 2023 r. na Koncert „ AVE MARIA” w hołdzie Najświętszej Maryi Pannie i Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert odbędzie się w kościele pw. Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie  ul. Ks. J. Popiełuszki 28B o godz. 19.00.  Cegiełki wsparcia do nabycia w kancelarii parafialnej i pod adresami podanymi na plakacie. Wystąpią: EWA BIEGAS – sopran, PIOTR GŁADKI  – kierownictwo muzyczne, WIENER SOLISTEN ORCHESTER, Chór CONTINUUM Lubelskiej Izby Lekarskiej pod batutą TADEUSZA TUSZOWSKIEGO, Chór STELLA MARIS parafii Bł. Bpa Władysława Gorala pod batutą BARBARY CEDROWSKIEJ, IWONA STRZELEWICZ – ZIEMIAŃSKA – słowo
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 i 100 zł., z ul. Ogródkowej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy  wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy składają ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  11. Zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!