Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lipca 2022

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
  2. Dzisiaj 10 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. W poniedziałek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et laboraMódl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem ( † 997 ).
  4. We wtorek 12 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą zbiorową przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala, a po niej na nabożeństwo przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła. Po nabożeństwie do świętego Michała Archanioła Katecheza biblijna.
  5. W środę 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00.
  6. W sobotę 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku i przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Odpust w tym dniu u Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 44. Pieszej Pielgrzymce Na Jasną Górę w dniach 3 – 14 sierpnia 2022 r. W drodze na Jasną Górę przyświecać będzie hasło „Drogowskazy Wiary”. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia z placu przy Archikatedrze Lubelskiej po Mszy świętej o godz. 8.30. Zapisy  w dniach 1- 25 lipca.  Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl  Serdecznie zapraszamy.
  8. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na budowę kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 50 i 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Popiełuszki 500 zł., Pan Saran 200 zł., Pani Marianna Oboda 500 zł., rodzice Mikołaja, który wczoraj przystąpił do I Komunii Świętej 400 zł., Pani Aleksandra Maziarz z Marynina k/ Siedliszcz 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Bieniek, lat 85 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 11 lipca o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….