Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 r.

DWUDZIESTA Trzecia NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 września 2023

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” oraz kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  4. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nową Siostrę Sercankę – S. Bożymirę – Ewelinę Piś, która zastąpiła S. Avillę – Beatę Kozanecką. Modlimy się i życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w posłudze zakonnej na nowej placówce w Lublinie. S. Bożymira będzie uczyła Religi w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy Al. Racławickich oraz obejmie opieką wspólnotę dzieci oraz scholę dziecięcą Goralki.
  5. We wtorek 12 września po Mszę świętej o godz. 18.00, nabożeństwo do Św. Michała Archanioła natomiast w środę 13 września Nabożeństwo Fatimskie.
  6. We wtorek 12 września o godz. 18.40 kolejne spotkanie po wakacjach dla kandydatów do bierzmowania w 2024 roku, uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich, którzy nie przystąpili wcześniej do bierzmowania.
  7. W czwartek 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości. Zachęcamy do udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  8. Również w czwartek 14 września, przypada Dzień Modlitwy za Ukrainę. To inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy CCE. Po Mszy świętej o godz. 9.00 w naszej kaplicy rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na modlitwę. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.
  9. W czwartek 14 września na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych do powstającej w naszej parafii grupy dziecięcej, którą poprowadzi S. Bożymira i Ks. Grzegorz.
  10. 15 września to „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Stąd też 17 września br. na Majdanku o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z udziałem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, metropolity lubelskiego abp Stanisława Budzika i ks. mitrata Stefana Batrucha oraz odsłonięcie upamiętnienia błogosławionych męczenników Majdanka: ks. Romana Archutowskiego i ks. Emiliana Kowcza.
  11. W piątek 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  12. W sobotę 16 września o godz. 18.45 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.
  13. W niedzielę 17 września w 84 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  14. W przyszłą niedzielę 17 września po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  15. W najbliższy wtorek 12.09.12023 r. serdecznie zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu oraz możliwość zapisania się do Poradni Lekarza Rodzinnego w przychodni INTERMED. Bezpłatne badanie słuchu odbędzie się w AUDIKA Bus, który będzie stal przed przychodnią INTERMED przy ul. Głowackiego 35. Na to wydarzenie zaprasza AUDIKA oraz PRZCHODNIA INTERMED.
  16. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą.  Makulaturę prosimy składać do kontenera. Zbierać ją będziemy do piątku – 15 września. Dlatego prosimy, aby to zrobić jak najszybciej.
  17. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 października 2023 r. Koszt: 95 zł.  Zapisy w zakrystii.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 200 zł, z ul. Skautów 100 zł, z ul. Puławskiej 200 zł, z ul. Junoszy 100 i 150 zł, z ul. Ćwiklińskiej 200 zł, z ul. Przy Stawie 200 zł, Państwo Aneta i Sławomir Opajdowscy 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  19. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz specjalnego wydania Niedzieli w cenie 10 zł.
  20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Najda, lat 90 z al. Racławickich, pogrzeb w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”