Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary do puszek przed kaplicą na ten cel. Gościmy również z tej racji stypendystów tej fundacji, którzy dadzą świadectwo.
  2. Również dzisiaj z racji Dnia Papieskiego przed kościołem są do nabycia kremówki papieskie przywiezione z Wadowic. Każda kremówka jest firmowo zapakowana. Zapraszamy do nabycia.
  3. W poniedziałek 11 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila Chomontowskiego z racji jego imienin. Życzymy mu wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
  4. We wtorek 12 października o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika będzie sprawowana Msza święta w intencji studentów, profesorów pracowników wszystkich uniwersytetów i wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich w szczególności studentów z racji rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego.
  5. We wtorek 12 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Bł. Bpa Władysława Gorala.
  6. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła oraz Katecheza Biblijna w salce za zakrystią. Zapraszamy.
  7. W środę, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski w 104 rocznicę objawień Maryjnych, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.30.
  8. W czwartek 14 października o g. 14.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.
  9. W czwartek 14 października będziemy pamiętali w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  10. W piątek 15 października o g. 10.00 Msza święta w intencji Nauczycieli, Pracowników, Emerytowanych Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie z okazji jubileuszu 80 – lecia szkoły.
  11. W sobotę, 16 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Również w tym dniu po Mszy świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlimy się w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.
  12. W przyszłą niedzielę 17 października  ofiary do puszki przed kaplicą złożymy na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.
  13. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
  14. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 i 150 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł., z ul. Legionowej na budowę schodów do kościoła 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Wojna, lat 92 z ul. Wieniawskiej, śp. Zbigniew Mikołajko, lat 92 z ul. Czechowskiej, śp. Teodora Chorostowska, lat 88 z ul. Legionowej, śp. Bogusław Jan Wach, lat 76 z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 12 października 2021 r. g. 15.00 w Garbowie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”