Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r.

Dziesiąta NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

1. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza święta z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy świętej modlitwa i uwielbienie – prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  2. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi grupa KWESTARZY. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek 12 czerwca tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala. Zapraszamy.
  4. W poniedziałek o godz. 16.15 spotkanie wszystkich katechetów.
  5. We wtorek 13 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła. W tym dniu w naszej parafii gościć będziemy Michalitę ks. Roberta, który wygłosi słowo Boże. Będzie można również przyjąć szkaplerz Św. Michała Archanioła – zapraszamy.
  6. We wtorek, 13 maja po Nabożeństwie do Św. Michała Archanioła ok. godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  7. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. Kan. Konrada Dobrowolskiego i Ks. biskupa Mieczysława Cisło z okazji 53 rocznicy świeceń kapłańskich.
  8. W środę połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W czwartek 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy. Strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Procesja z Najświętszym Sakramentem po naszym kościele odbędzie się  po Mszy Świętej o g.18.00. W tym miejscu dziękujemy za przygotowanie przez Pana Henryka Szabałę i byłych członków Rady Duszpasterskiej, obecną Radę Duszpasterską, Legion Maryi i Kółka Różańcowe pięknych 4 ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała, przedstawicielom Ruchu Mężczyzn Św. Józefa dziękujemy za niesienie baldachimu oraz wszystkim za udział w procesji.
  10. W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II  w 1995 roku. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 modlić się będziemy za Siostry Sercanki z okazji ich patronalnego święta. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.
  11. W sobotę 17 czerwca obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  12. Doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala w tym roku będziemy obchodzili za tydzień w niedzielę 18 czerwca. W tym dniu ulegną zmianie godziny Mszy świętych. Msza święta z godz. 10.30 przesunięta zostaje na godz. 11.00, a Msza święta z godz.12.00 zostaje przeniesiona również na godz. 11.00. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta odpustowa pod przewodnictwem  Sekretarza Episkopatu Polski ks. Biskupa Artura Mizińskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  13. W przeddzień odpustu parafialnego w sobotę 17 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym w intencji zmarłych z naszej parafii oraz z naszych rodzin, który rozpoczniemy o godz. 17.00.
  14. 25 czerwca bieżącego roku w Wąwolnicy odbędzie się I Archidiecezjalny Dzień Rodzin pod hasłem „Radosne RAZEM”. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny do udziału w tym wydarzeniu. W programie Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, koncert zespołu Guadelupe, wspólny posiłek i wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji na plakacie.
  15. Na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom.
  16. Na placu przed kościołem stoi kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielonej.
  17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., z ul. Skautów 200 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., z ul. Przy Stawie 300 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł, rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z racji pierwszej rocznicy I Komunii Świętej 2510 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  18. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alina Hołysz, lat 93 z al. Racławickich, śp. Artur Krawczyk, lat 53 z ul. Skautów, pogrzeb w poniedziałek 12 czerwca o g. 11.00, cmentarz na Majdanku,  śp. Teresa Pawłowska, lat 84 z ul. Ćwiklińskiej, pogrzeb w poniedziałek 12 czerwca o g. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej.  Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”