Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 września 2022

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa z ewangelii Św. Jana – „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” oraz kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi nasza grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  4. We wtorek 13 września po Mszę świętej o godz. 18.00, nabożeństwo do Św. Michała Archanioła oraz Nabożeństwo Fatimskie.
  5. W środę 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości. Zachęcamy do udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  6. Również w środę 14 września, przypada Dzień Modlitwy za Ukrainę. To inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy CCE. Po Mszy świętej o godz. 9.00 w naszej kaplicy rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na modlitwę. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.
  7. W czwartek 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  8. 15 września to również „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Stąd też 18 września br. w parafii Św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Męczenników Majdanka o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta z udziałem byłych więźniów obozu, Dyrekcją Państwowego Muzeum na Majdanku, Szkołą Podstawową nr 32, dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz młodzieżą. Po Mszy odbędzie się konferencja pod tytułem: „Za drutami Majdanka. Oblicza człowieczeństwa”, którą wygłosi pani Anna Wójtowicz z Państwowego Muzeum na Majdanku. W samo południe zostaną złożone kwiaty i świece pod Mauzoleum na terenie obozu.
  9. W sobotę 17 września 2022 r. w 83 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  10. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nową Siostrę Sercankę – S. Joannę. Modlimy się i życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w posłudze zakonnej na nowej placówce w Lublinie.
  11. W piątek 16 września o g. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  12. Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na studia wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną i zdobyć nowe kompetencje: – na Teologię dla katechetów (z przygotowaniem pedagogicznym)   – na Teologię z rozszerzonym studium biblijnym (bez przygotowania pedagogicznego)  – na Nauki o rodzinie (studia pierwszego i drugiego stopnia). Zapisy są możliwe do 23 września przez stronę internetową KUL (zakładka: Dla kandydatów).
  13. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 08 październik 2022 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy.  Koszt: 90 zł.  Zapisy w zakrystii.
  14. W przyszłą niedzielę 18 września po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  15. W poniedziałek 12 września 2022 r. zapraszamy wszystkich do Archikatedry na godz. 19.00. Stowarzyszenie Anthill we współpracy z Biurem Programu Niepodległa oraz Archidiecezją Lubelską realizuje projekt upamiętniający błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego o nazwie „Teraz przyszedł czas…”. W ramach tego wydarzenia 14.09.2022 o 19.00 będzie celebrowana uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie wernisaż wystawy oraz pokaz multimedialny o Błogosławionym na Wieży Trynitarskiej. W czasie wernisażu ks. Krzysztof Grzesiak opowie o życiu Prymasa Tysiąclecia oraz o jego przywiązaniu do Lublina.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 i 10 000 zł, z ul. Skautów 200 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Junoszy 200 zł., z ul. Popiełuszki 50 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz specjalnego wydania Niedzieli w cenie 10 zł.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Małgorzata Janina Staszewska Plisiecka, lat 74 z ul. Wieniawskiej oraz śp. Kazimiera Denys, z Rachań – mama ks. Ryszarda Denysa i ks. Stanisława Denysa, naszego pierwszego wikariusza, Msza święta w jej intencji będzie sprawowana w naszej kaplicy, w środę o godz. 9.00. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….