Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary do puszek przed kaplicą na ten cel.
  2. Jutro 12 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Bł. Bpa Władysława Gorala.
  3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  4. We wtorek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski w 103 rocznicę objawień Maryjnych, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00.
  5. W piątek, 16 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam!
  7. W środę 14 października będziemy pamiętali w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Msza święta w ich intencji o godz. 10.30.
  8. W przyszłą niedzielę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasz zdrowie.
  9. Przyszłą niedzielę, 18 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary do puszki przed kaplicą złożymy na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  10. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 listopada 2020 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30  w nocy niedzielę. Koszt: 75 zł.  Zapisy w zakrystii  już na drugi autokar.
  11. W piątek 16 października na godz. 18.40 zapraszamy młodzież szkolną i studiującą na spotkanie tworzącej się w naszej parafii grupy młodzieżowej. Prowadzącym i opiekunem jest ks. Grzegorz Opoka.
  12. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 w salce za zakrystią spotkanie grupy II przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku.
  13. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 50, 100, 100, 100, 100 i 1300 zł., z ul. Puławskiej 50 i 2000 zł., z ul. Przy Stawie 150 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Sosnowska, lat 75 z ul. Puławskiej, śp. Zofia Kawecka, lat 93 z ul. Głowackiego, śp. Waldemar Sokół, lat 69 z ul. Skautów, pogrzeb we wtorek 12 października, godz. 9.00, cmentarz na Majdanku, śp. Anna Daczkowska, lat 67 z ul. Puławskiej, pogrzeb w środę 14 października, godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Józef Marczuk z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb najprawdopodobniej w środę. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.