Ogłoszenia duszpasterskie – 12.01.2020 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać i zachowywać wystrój bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
  3. Dzisiaj 12 stycznia zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej, że w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła do puszek przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone dzisiaj ofiary do puszki przed kaplicą na budowę kościoła wszystkim serdecznie dziękujemy.
  4. 14 stycznia we wtorek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 18.00.
  5. W dniach 18 – 25 stycznia 2020 r. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegóły na plakacie.
  6. W niedzielę 19 stycznia 2020 r. wypadają imieniny ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Zapraszamy na główną Mszę świętą o godz. 12.00.
  7. W sobotę 18 stycznia na mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Sióstr Sercanek o Boże błogosławieństwo dla całego Zgromadzenia i liczne powołania. Z racji wspomnienia w przyszłą niedzielę 19 stycznia Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwanego popularnie Siostrami Sercankami, po Mszy świętej będzie można ucałować Jego relikwie.
  8. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 25 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Zapraszamy w tym tygodniu naszych parafian do pomocy przy przewożeniu taczkami piasku i obsypywaniu wykopu przy zakrystii. (Jutro zaczynamy od ok. godz. 8.00)
  11. W końcu roku 2019 dzięki wsparciu Kurii Metropolitalnej dla naszej parafii, udało mi się kupić 2 działki o łącznej wielkości 882 m przy ul. Popiełuszki 28C tj. za kościołem i plebanią w kierunku Szpitala Wojskowego na wysokości ul. Legionowej 17 i 19.
  12. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach. Plan  Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii goral.diecezja.lublin.pl.  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 24 stycznia – zapisy w zakrystii.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł, z ul. Księżycowej 500 zł, z ul. Puławskiej 100 i 100 zł, z Częstochowy 500 zł, z ul. Popiełuszki 1000 zł, z Parafii Pallotyńskiej 100zł, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Teresa Kacik z ul. Junoszy. Pogrzeb we wtorek 14 stycznia 2020 r. o godz. 11.30 w parafii Narodzenia NMP w Leśnej Podlaskiej. Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: “Wieczny odpoczynek …”