Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwca 2022

1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Najświętszą Trójcę – jednego Boga  w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Najświętszej Trójcy.
  2. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii doroczny odpust ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Z racji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn. być  w łasce uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzech, pomodlić się w intencjach omadlanych przez Papieża i przyjąć Komunię Świętą. Dzisiaj również z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi grupa KWESTARZY. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 13 maja wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, a po Mszy świętej o g.18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  4. We wtorek 14 czerwca po Mszy świętej o g.18.00 zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła, a po nabożeństwie Katecheza Biblijna.
  5. W środę połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W środę 15 czerwca o godz. 7.30 Msza święta w intencji ks. Kan. Konrada Dobrowolskieo i Ks. biskupa Mieczysława Cisło z okazji 52 rocznicy świeceń kapłańskich.
  7. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii będą o g. 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy świętej o g.10.30, czyli ok. g.11.30 rozpocznie się procesja Bożego Ciała po terenie naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie trasą – ulicami Popiełuszki, Poniatowskiego, al. Racławickie, Głowackiego, Popiełuszki. Pierwszy ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 16 proszę o zrobienie Radę Duszpasterską, drugi ołtarz na wysokości posesji przy ul. Popiełuszki 6 – proszę o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz na wysokości posesji przy ul. Głowackiego 12 – proszę o zrobienie Siostry Sercanki z sąsiadami, czwarty ołtarz przy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Popiełuszki – proszę o zrobienie Kółka Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I komunijne i od pierwszej rocznicy I Komunii Świętej w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich zapraszamy na procesję Bożego Ciała.
  8. W Archikatedrze Lubelskiej w Boże Ciało Msza święta na placu przed Archikatedrą i procesja eucharystyczna rozpoczną się o godz. 10.00. Natomiast Koncert Chwały rozpocznie się na placu przed Archikatedrą o godz. 20.00.
  9. W czwartek 16 czerwca o g. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  10. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 17 czerwca 2022 r. (piątek po uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej), wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 i 200 zł., z ul. Skautów 300 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł, rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 z racji pierwszej rocznicy I Komunii Świętej 2800 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Genowefa Ziętek, lat 85 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 13 czerwca o g. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….