Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
 2. Dzisiaj 12 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 3. Jutro w poniedziałek 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie – wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek 14 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
 5. W czwartek 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku i przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Odpust w tym dniu u Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę 19 lipca rozpoczyna się tydzień modlitw za wstawiennictwem św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
 7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2020 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy  są możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl
 8. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii przedstawicieli gastronomi z garmażerką z firmy “Nasze Smaki” w Lublinie. Serdecznie zaprasza do skosztowania i kupna pierogów własnej roboty. Na liście wyrobów są tradycyjne polskie pierogi ruskie i inne na słono i na słodko. Firma  „Nasze Smaki Lublina” zajmuje się także gotowaniem obiadów z dostawą do domu albo do pracy, obsługą takich rodzinnych uroczystości jak chrzciny, pierwsze komunie, różne wydarzenia i rocznice. O wszelkich szczegółach działalności można przeczytać w ulotkach znajdujących się przed kaplicą przy stoisku  z namiotem. Powyższą garmażerkę można znaleźć pod adresem ul. Wojciechowska 32 albo na Facebooku “Nasze Smaki Lublina”. Zachęcamy serdecznie do spróbowania!
 9. Zapraszamy naszych parafian od jutra do pomocy przy przewożeniu piasku taczką. Kto może przyjść serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., z Motycza 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł., z ul. Popiełuszki 900 zł., dzieci z I Komunii Świętej z niedzieli 12 lipca – 1140 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 12. Polećmy naszych zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.