Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2023

1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jestpomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Dzięki naszemu wsparciu Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować liczne projekty, których celem jest, aby chrześcijanie pozostali w miejscach, w których żyją od wieków. Wojna w Syrii, kryzys uchodźczy, napięcia między Żydami, a Palestyńczykami, czy trudna sytuacja ekonomiczna Libanu zmuszają ludzi do emigracji w poszukiwaniu lepszego życia. Bliski Wschód bez chrześcijan zatraci swoją tożsamość.W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na ten cel do puszki przed kościołem.
  2. W dniu dzisiejszym, w II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadza Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary do puszek przed kaplicą na budowę kościoła i przeprowadzoną zbiórkę Radzie Duszpasterskiej – serdecznie dziękujemy.
  3. We wtorek 14 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  5. W czwartek 16 listopada o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II i modlitwa w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej – zapraszamy.
  6. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
    W naszej parafii wypominki są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada, który możemy sobie wybrać. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.

Drodzy parafianie bardzo prosimy, aby w związku z ustalaniem dnia i godziny pogrzebu na lubelskich cmentarzach o wcześniejszy kontakt z kancelarią parafialną, chociażby przez telefon zanim potwierdzicie państwo termin i godzinę pogrzebu. Ponieważ jest kilka cmentarzy i często nakładają się na siebie terminy i godziny pogrzebów, nie zawsze możemy w tym dniu i o danej godzinie uczestniczyć w pogrzebie w tym samym czasie na kilku cmentarzach.

1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zapraszamy chętnych na wspólny wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych Taizé do Lubljany, który odbędzie się w dniach: 27.12.2023 – 02.01.2024. Szczegóły na stronie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie – cdmlublin.pl
  2. Dzisiaj święcimy opłatki, którymi przełamiemy się i podzielimy składając życzenia w Święta Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii opłatki będzie roznosił Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz. Opłatki są w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  3. Dziękujemy przedstawicielom naszej parafii, którzy razem z ks. proboszczem i ks. wikariuszami wzięli udział w piątek w pogrzebie śp. Zofii Koperwas – mamy Siostry Zyty.
  4. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 400 zł., śp. Zofia Koperwas 3000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Koperwas, lat 75, mama Siostry Zyty – Przełożonej Wspólnoty Sióstr Sercanek w naszej parafii. Polećmy ją i naszych zmarłych polecanych  w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”