Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 września 2022

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. We wtorek 27 września po Mszy Świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – zapraszamy.
  3. W środę 28 września przypada 27 rocznica święceń ks. bp Ryszarda Karpińskiego – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tych Bożych wysłanników, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
  5. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii będziemy celebrowali osobne dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich przez cały tydzień o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominam, że w niedzielę i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  6. W piątek 23 września o g. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego, im. Nauczycieli Tajnego nauczania.
  7. W piątek 23 września o g. 13.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkól Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima Łopacińskiego.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
  9. W przyszłą niedzielę 2 października na Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za Legion Maryi w naszej parafii z okazji 12 rocznicy Jego powstania. Zapraszamy chętnych do wstąpienia do Legionu Maryi.
  10. Zachęcamy do głosowania na projekt nr O – – 62 „Sport w Centrum Miasta” w IX edycji Budżetu Obywatelskiego 2023 naszego miasta. Dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni zewnętrznej na terenie Zespołu Szkól Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego. Elektronicznie: lublin.eu/bidzetobywatelski lub w formie papierowej w fili Miejskiej Biblioteki Miejskie przy ul. Zuchów 2, Al. Racławickich 22, w biurze obsługi mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 lub innych punktach zapisanych na tablicy ogłoszeń. Głosowanie trwa od 23 września do 10 października 2022 r. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 08 października 2022 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 90 zł.  Zapisy w zakrystii do przyszłej niedziel 2 października włącznie. Zajedziemy również do sanktuarium w Gidlach.
  12. Terminy Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2023: Szkoła Podstawowa nr 21, im. Królowej Jadwigi – niedziela 14 maja 2023 r. godz. 12.00. Szkoła Podstawowa nr 18, im. Macieja Rataja – niedziela 28 maja 2023 r. godz. 12.00. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na Msze święte w każdą niedzielę na godz. 10.30 w ramach przygotowań  do I Komunii Świętej.
  13. W przyszła niedzielę ofiary zbierane do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 zł. i 100 euro, z ul. Ćwiklińskiej 200 zł., z ul. Ogródkowej 50 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Leszczyńskiego 100 zł., z ul. Junoszy 50 zł., Maja i Przemysław 300 zł., Pani Krystyna z ul. Puławskiej 100 zł., Pani Urszula Fiuk 100 euro.  Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Golińska, lat 76 z ul. Leszczyńskiego, śp. Hanna Książek, lat 65 z ul. Legionowej, śp. Danuta Kwiatkowska – Koc, lat 82 z ul. Puławskiej, śp. Janina Marianna Maślanka, lat 96 z ul. Szarych Szeregów, śp. Henryk Kazimierczak, lat 60 z al. Racławickich, śp. Andrzej Artyszuk, lat 58 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 26 września o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Adela Barnaś Edelman, lat 87 z ul. Czechowskiej, pogrzeb w poniedziałek 26 września o godz. 13.00, cmentarz na Majdanku, śp. Sabina Mackiewicz, lat 88 z ul. Skautów, pogrzeb w środę 28 września o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Maria Rakowska, lat 83 z ul. Lelka Sowy, pogrzeb w czwartek 29 września o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”