Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

13 lutego 2022 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać i uświęcać nasze życie.
  2. Dzisiaj w II niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki.
  4. Tego samego dnia 14 lutego tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  5. W przyszłą niedzielę 20 lutego na Mszy świętej o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji Stowarzyszenie Chorych na Padaczkę „Drgawka”.
  6. We wtorek 15 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  7. W środę 16 lutego o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.
  8. W sobotę 19 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 w intencji Ks. Konrada Koczana pochodzącego z naszej parafii z okazji imienin i urodzin.
  9. W przyszłą niedzielę 20 lutego zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Wschodni – Caritas.
  10. Dyrekcja publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na Sławinku w Lublinie informuje, że trwa nabór do klas pierwszych na rok 2022/2023. Istnieje również możliwość przeniesienia ucznia do klasy siódmej w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. www.sp-pallotti.pl ks. Andrzej Zelek SAC, dyrektor szkoły
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W tygodniku Gość Niedzielny m.in. kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi: Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa, w tygodniku Niedziela m.in. Fałszywe oskarżenia wobec Benedykta XVI, Kto będzie Zbawiony?, Film dla zagubionych, Aleksander Waleczny i Jego Armia oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury. Przypomnę że od paru tygodni tygodniki kosztują po 8 zł.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie – 50, 200 i 200 zł., z ul. Skautów 400 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z Motycza 50 zł., Państwo Krystyna i Józef 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku. Aby przekazać 1 % podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesława Miazek, lat 91 z ul. Puławskiej, pogrzeb w środę 16 lutego, godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Elżbieta Zakrzewska, lat 90 z ul. Legionowej, pogrzeb w czwartek 17 lutego, godz.11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….