Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

1. W związku z wojną na Ukrainie codziennie o godz. 17.30 w naszej kaplicy jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o pokój na Ukrainie i wycofanie się wojsk Federacji Rosyjskiej i zakończenie wojny. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w tej intencji. Pomagamy również przez zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz kosmetyki i środki czystości. Dyżur w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00 – 19.00. Na razie nie przyjmujemy odzieży. Prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia uchodźców do naszych domów.
  2. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
  3. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17.25, a w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30  z wyjątkiem I piątku miesiąca marca i kwietnia, wówczas Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 3 – 6 kwietnia 2022 r. Poprowadzi je ks. Andrzej Flis – Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego Archidiecezji Lubelskiej. Już od dziś módlmy się w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty.
  5. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Grupa Kwestarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę 20 marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  7. W poniedziałek 14 marca o godz. 16.00 spotkanie wszystkich katechetów.
  8. W środę 16 dzień miesiąca modlitwa w różnych intencjach o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II oraz w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.
  9. W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Józef Wróbel, pamiętajmy w modlitwie.
  10. Ekstremalna Droga Krzyżowa po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz ósmy wyjdzie z Lublina 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl
  11. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 25 na 26 marca 2022 roku po raz IV będzie wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy jest stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 22.15 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowe i do udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Pielgrzymów chcemy poczęstować herbatą, kawą, ciastem i bułeczkami. Prosimy naszych parafian o przyniesienie ciast – pierników, rogalików, bułeczek, kanapek w dniu 25 marca. Przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i innych grup będących w naszej parafii oraz młodzieży prosimy o pomoc logistyczną przy wydawaniu ciasta, bułeczek, herbaty i kawy.
  12. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku.  Aby przekazać 1 % podatku: Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  13. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która potrwa do piątku 18 marca 2022 r. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kościołem. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na pomoc Polskim Misjonarzom. Ulotki na stoliku pod chórem.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.  W tygodniku Niedziela m.in. Sekret Papieża, Specjalny dodatek ” Podaj rękę Ukrainie”, Upadek Patriarchy oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie: 50, 100 i 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 340 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Gospodarek, lat 71 z ul. Czechowskiej, śp. Marek Zdrodowski vel Zdrozdowski, lat 66 z ul. Junoszy, śp. Ireneusz Rusinek, lat 81 z ul. Puławskiej, śp. Cecylia Fularska, lat 83 z ul.Skautów, śp. Ryszard Oleksiewicz, lat 89 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 14 marca, o godz.14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Elżbieta Stęplewska, z ul. Głowackiego, pogrzeb w środę 16 marca, o godz.11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.