Ogłoszenia duszpasterskie 13.04.2020 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

13 kwietnia 2020

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
  2. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa również poprzez transmisję internetową. Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie ma postu.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy. Organistce S. Agnieszce Gebel, chórowi „Stella Maris” na ręce dyrygentki Barbary Cedrowskiej, czytającej komentarze Aldonie Borowiec, Nadzwyczajnemu Szafarzowi komunii Świętej Wojciechowi Chrapowickiemu, ministrantom i lektorom. Ceremoniarzom parafialnym na ręce Michała Szewczyka, posługującym w zakrystii Krzysztofowi i Dariuszowi Wardom oraz przy ołtarzu Eugeniuszowi Zawadzkiemu, prowadzącym transmisje internetowe Ani i Leszkowi Sałamachom oraz Magdalenie Grzelak. Autorce tegorocznej dekoracji Grobu Pańskiego Ani Sałamacha wraz z mężem Leszkiem i dziećmi oraz Magdalenie Grzelak. Siostrze Zycie  autorce dekoracji ciemnicy oraz całego wystroju  ułożenia kwiatów w kaplicy. Naszym wikariuszom ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi za piękną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.
  4. W związku z istniejąca sytuacją w Polsce i na Świecie w naszej parafii, uległy zmianie godziny zamówionych intencji mszalnych.W dniu dzisiejszym 13 kwietnia 2020 r. Msze święte wraz z intencjami będą sprawowane  przed południem od g. 7.00 co 45 minut, tj. o godz. 7.00, 7.45, 8.30, 9.15, 10.00, 10.45, 11.30 i 12.15. Po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.
  5. Za tydzień 19 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego porządek sprawowania Mszy świętych będzie taki sam jak dzisiaj tj. od g. 7.00 co 45 minut, po południu o g. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W ciągu tygodnia Msze święte będą sprawowane o g. 7.00, 7.45, 12.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Ulegną również zmianie niektóre godziny zamówionych Mszy świętych. W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  6. Przyszła niedziela, przypadająca 19 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy godz. 15.00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00.
  7. We wtorek 14 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  8. Pod chórem w małych zakręcanych pojemniczkach jest woda święcona poświęcona w Wielką Sobotę do zabrania do naszych domów.
  9. Mając na uwadze nowe zarządzenia sanitarne informujemy, że od czwartku obowiązek używania maseczek dotyczył będzie także tych, którzy przychodzą do kościoła.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Ogródkowej 600 zł., z ul. Legionowej 180 zł., z ul. Zuchów 200 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł.
  11. Dziękujemy  wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy nie mogąc złożyć ofiar na budowę kościoła, czy na tacę w kościele, w sposób tradycyjny, składają ofiary poprzez wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszka Oworuszko, lat 95, z ul. Skautów, śp. Marek Prokop, lat 52 z ul. Czystej. Pogrzeb w środę 15 kwietnia, g.11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych oraz zmarłych na koronawirusa Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!